ESL One NY: Virtus.pro awansuje do półfinału!

virtus-pro_

Swój decydujący mecz skład Virtus.pro rozegrał na mapie Cobblestone przeciwko formacji OpTic. Była to decydująca potyczka o wejście do półfinału ESL One New York.

Polandvirtus-pro_

Virtus.pro rozpoczęło walkę o wejście do półfinału na mapie Cobblestone. W pierwszej rundzie po ataku na bombsite A wyeliminowali wszystkich wrogów i zdobyli pierwszy punkt na swoje konto. Przewaga finansowa pozwoliła im na zdobycie kolejnych dwóch rund, co dało wynik 3:0 na ich korzyść. Pierwsza runda na pełnym wyposażeniu padła łupem graczy OpTic. Will „RUSH” Wierzba zdobył w niej trzy zabójstwa i rozbroił podłożoną bombę, co dało pierwszy punkt na konto jego drużyny. W ósmej rundzie skład antyterrorystów doprowadził do wyrównania wyniku. Pomimo słabego początku w wykonaniu graczy OpTic udało im się doprowadzić do rezultatu8:7 z korzyścią dla Polaków.

Po krótkiej przerwie nadszedł czas na zamianę stron. Ponownie skład Virtus.pro pokazał się z dobrej strony zwyciężając rundę pistoletową przy dobrej obronie bombsite A. W tej rundzie Janusz „Snax” Pogorzelski wraz z Filipem „Neo” Kubskim zdobyli po dwa zabójstwa. Lepsza ekonomia sprawiła, iż kolejne dwa punkty również trafiły na ich konto, co dało wynik 11:7 na korzyść Virtus.pro. Runda z pełnym ekwipunkiem trafiła na konto zawodnikówOpTic. Polacy doprowadzili do wyniku 12:8 umacniając swoją przewagę. Niestety w tym momencie skład OpTiczaczął odrabiać straty, zwyciężyli trzy rundy z rzędu. W dwudziestej czwartej rundzie, Snax pozostając w sytuacji jeden kontra jeden zabił ostatniego pozostałego wroga i zdobył trzynasty punkt na konto Polaków. Przegrana w kolejnej potyczce zmusiła graczy Virtus.pro do zagrania dwóch ekonomicznych z rzędu. Gracze OpTic doprowadzili do wyniku 14:14, który w każdym momencie mógł przechylić się na stronę jednej z drużyn. Finalnie to składVirtus.pro zwyciężył cały mecz z wynikiem 16:14 i tym samym trafił do półfinału rozgrywek w ramach ESL One New York.

virtus-pro_

NAJNOWSZE WPISY