NASA zobaczyła w kosmosie Rękę Boga!

Krążący wokół Ziemi amerykański spektroteleskop nuklearny NuSTAR zaobserwował dziwne zjawisko w odległej przestrzeni kosmicznej. „Zobaczyliśmy Rękę Boga!” – mówią astronomie, którzy nie mogą ochłonąć ze zdumienia.

NASA twierdzi, że zjawisko to jest fenomenem, który powstaje w wyniku wielkiej eksplozji gwiazdy, która wyrzuca z siebie olbrzymie ilości materii. Tym razem kosmiczna chmura uformowana z takiej materii przybrała kształt wielkiej dłoni widoczny w promieniowaniu rentgenowskim.

Jest to pulsar, któremu nadaliśmy numer PSR B1509-58 znajdujący się 17 tys. lat świetlnych od Ziemi. Wiruje on z prędkością 7 obrotów na sekundę, wysyłając w przestrzeń wokół siebie ogromne ilości energii – tłumaczy Fiona Harrison z Kalifornijskiego Instytutu Technologii w Pasadenie.

reka_boga1

Źródłem tego promieniowania jest pole magnetyczne 15 trylionów razy większe niż pole magnetyczne Ziemi. W wyniku tego powstaje obraz, który ludzkie oko może interpretować jako wielką dłoń sięgającą po światło. Ta czerwona chmura widoczna nad dłonią to odrębny obiekt RSW89. Pulsar podgrzewa go w wyniku czego powstaje taka właśnie poświata.

Niektórzy astronomowie twierdzą z kolei, że obiekt nie przypomina im dłoni. „Z NuSTAR-a widać jakby to była raczej pięść, która nam grozi” – ocenia Hongjun An z Uniwersytetu w Montrealu.

zrodlo: http://reporters.pl/

NAJNOWSZE WPISY