Ucieczka z więzienia w Alcatraz,

Historia, która otacza naszą planetę, pełna tajemnic i zagadek, na które dziś i z całą technologią, która nas otacza, była niemożliwa do rozwiązania. Wielu kojarzy się z magią i iluzją, kiedy wspominają słowo “eskapista”, jednak są postacie, które znajdowały się w punktach historii, które nie potrzebowały magii i iluzji i tylko z pomysłowością, cierpliwością i determinacją, mogły uciec od niemożliwego.

Ucieczka z więzienia w Alcatraz jest, prawie 60 lat później, jedną z największych tajemnic w historii ludzkości i planety. Wielu historyków i policjantów studiowało tę sprawę przez lata, próbując rozszyfrować, czy naprawdę im się udało, czy też zginęli w próbie i jest to, że pomimo rozpoczęcia niestrudzonych poszukiwań zaledwie kilka godzin po jej odkryciu, nikt nie mógł zlokalizować, żywy lub martwy, trzech mężczyzn, którzy osiągnęli wyczyn ucieczki z więzienia w Alcatraz.

Ucieczka z więzienia w Alcatraz, żywa zagadka planety.
W roku 63 Frank Morris i bracia John i ClarenceAnglin osiągnęli to, co wydawało się niemożliwe dla ludzkości. Uciec z więzienia w Alcatraz.

W Alcatraz mieszkali więźniowie, którzy byli uważani za najbardziej niebezpiecznych dla narodu, nie tylko z powodu tego, jak bardzo byli agresywni, ale z powodu tego, co mogło mieć wpływ na sam naród. Tak było w przypadku Franka Morrisa i braci Anglików. Żaden z tych trzech nie był niebezpieczny dla obywateli, byli niebezpieczni dla amerykańskiej gospodarki, ponieważ byli to wielcy bandyci.

planeta/wycieczka z więzienia w Alcatraz

Oprócz tego, że więzienie było otoczone przez morze, posiadało najbardziej ufortyfikowany system bezpieczeństwa w kraju, z restrykcyjnymi harmonogramami i wszystko było starannie strzeżone przez strażników, którzy byli dzień i noc za więźniami. Dlatego świat był zdumiony, gdy zdali sobie sprawę, że łyżkami wykopali tunel na tyle szeroki, by przenieść je do więziennego systemu rurociągów i że zbudowali nadmuchiwaną tratwę z wodoodpornymi kamizelkami, nićmi i klejem oraz że nadmuchiwano ją ręczną pompą powietrzną wykonaną przy użyciu instrumentu podobnego do akordeonu.

To, co wydawało się manewrem przebiegłości, wytrwałości i poświęcenia godnego podziwu, stało się później przedmiotem niepewności, ponieważ wszyscy czekali, aż ciała więźniów znajdą się na dnie morza i w żołądku jakiegoś rekina, ale ciała Franka, Clarence’a i Johna nigdy nie zostały odnalezione i dzisiaj nie wiadomo, co naprawdę się stało.

Czy byli w stanie uciec z Alcatraz, najtwardszego Alcatraz na planecie?
Więzienie Alcatraz znajdowało się na wyspie o tej samej nazwie w środku Zatoki San Francisco. Miejscowi nazywają ją “skałą”, ponieważ jest to tylko zbiór klifów i skał spiętrzonych i zestalonych w otoczeniu lodowatych wód Oceanu Spokojnego. Od wyspy do zatoki jest też 18 kilometrów, więc wydaje się niemożliwe, aby ktokolwiek mógł ją przekroczyć.

Więc jak trzy osoby zrobiły to na ręcznie robionej tratwie? Wielu historyków twierdzi, że tego nie zrobili, ale ci, którzy tak twierdzą, niektórzy twierdzą, że nie mogli zrobić tego sami, a może były organizacje zewnętrzne, które pomagały więźniom w ucieczce.

Tak czy inaczej, tak naprawdę nigdy nie będzie wiadomo, co się stało po tym, jak pewnego wieczoru w 1963 roku Frank Morris i bracia John i Clarence Anglin uciekli z więzienia w Alcatraz.

zrodlo misterio

NAJNOWSZE WPISY