Tajemnicza historia Romasanty. Sprawa prawdziwego wilkołaka.

Manuel Blanco Romasanta przyznał się do tego, że jest zabójcą kilku ofiar. Jest to pierwszy udokumentowany przypadek w historii klinicznej likantropii, który sprawił, że uwierzył, że jest prawdziwym wilkołakiem. Romasanta była znana w całym kraju jako wilkołak Allariza i zapamiętana jako prawdziwa bestia przez Hiszpanów.

Wilkołak z Allariz, historia Romasanty.
Wiadomo, że w XIX wieku zamordował co najmniej trzynaście osób i jest to jedyny udokumentowany przypadek klinicznej likantropii. Dla ówczesnego hiszpańskiego korpusu bezpieczeństwa uniknięto aresztowania Romasanty, ponieważ zostały one wyprzedzone przez mordercę. Ale nie z powodu ich przebiegłości, aby uniknąć sprawiedliwości, ale z powodu niegodziwości i krwiożerczości ich zabójstw. Ulubionymi ofiarami wilkołaka Allariza były dzieci i kobiety, a tylko 16 lat po tym, jak jego pierwsza ofiara została złapana.

Manuel Blanco Romasanta był synem Miguela Blanco i Maríi Romasanty. Po jego urodzeniu, został ochrzczony w małej wiosce Regueiro, Esgos, pod nazwą Manuela, ponieważ wierzono, że jest to dziewczyna. Mężczyzna tak samotny przybył, aby zmierzyć 1,37 cm wzrostu, a jego frakcje były niezwykle miękkie, wiele nazwanych przez niektórych specjalistów “czułymi”. Romasanta miał normalne życie, pracując jako krawiec aż do dnia, w którym zmarła jego żona. Należy zauważyć, że nie był zamieszany w tę śmierć.

Historia Romasanty. Sprawa prawdziwego wilkołaka.

pobrane 4 1 840x473 - Tajemnicza historia Romasanty. Sprawa prawdziwego wilkołaka.

Od tego czasu, gdy miał 24 lata, Romasanta zaczął pracować jako sprzedawca uliczny, przemieszczając się po całej Galicji, co ułatwiło jego morderstwa. Dlatego powstała popularna plotka, że sprzedaje rodzaj maści z ludzkiego tłuszczu. W jednej z tych podróży służbowych, został oskarżony o zamordowanie oficera w pobliżu Ponferrada, ale człowiek zdołał uciec z więzienia i schronił się w małej opuszczonej wiosce, gdzie mieszkał przez wiele miesięcy żyjąc tylko z bydłem, które wędrowało po okolicy.

Historia schwytania wilkołaka.
Kiedy ponownie usłyszano o nim, mężczyzna popełnił już więcej morderstw. Jego ofiary; kobiety i dzieci. Po latach udanej ucieczki przed policją Romasanta zdecydowała, że nadszedł czas ucieczki raz na zawsze, wydostając się z Galicji z fałszywą dokumentacją. W końcu został schwytany w Toledo, a jego proces został przeprowadzony w Allariz. Jego schwytanie nie było zasługą policji; grupa galicyjskich robotników dziennych, którzy pojechali do Toledo do pracy, zidentyfikowała wilkołaka idącego spokojnie i bez wahania nie pozwolili mu uciec.

Zeznania mężczyzny po jego aresztowaniu były zbyt niepokojące. Najbardziej wyróżniającym się był ten, który oddał w jednym z dworów w Allariz, gdzie powiedział, że po raz pierwszy został przekształcony był w górze Couso. Tam spotkał parę dużych, zaciętych wilków, ale zanim cokolwiek zrobił, zaczął drgać, aż w kilka sekund później stał się wilkiem. Powiedział, że wędrował z bestiami przez kilka dni, mordując i pożerając z głodu kilka osób… Sprawa, która stała się inspiracją dla kilku opowieści i powieści grozy z gotyckimi odcieniami, bez wątpienia fascynująca sprawa.

zrodlo misterio

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts