Obce posągi znalezione w Saqqarze?

Egipt jest jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie, z dużą ilością połączeń z istotami pozaziemskimi dzięki swoim imponującym zabytkom. Ale pomniki nie są jedyną rzeczą, która sprawia, że myślimy, że obcy istniali w starożytnym Egipcie, ponieważ niedawno znaleziono posągi, które mają cechy bardzo podobne do tych, jakie posiadają istoty z innych planet, a wielu twierdzi, że jest to jeden z najjaśniejszych dowodów ich wizyty na naszej planecie.

¿Estatuas extraterrestres halladas en Saqqara?

Posągi znalezione w Sakkarze noszą nazwę “Głodny Sakkara” i od ponad dziesięciu lat nie podjęto prób ustalenia pochodzenia tej enigmatycznej rzeźby. Archeologia jest jedną z najtrudniejszych misji na świecie. Z tylko kością, narzędziem zakopanym kilka metrów pod ziemią lub zaginionym papirusem, specjaliści muszą odczytywać przeszłość cywilizacji ludzkiej. Łączą one wszystkie elementy znalezione jako rodzaj układanki, tak aby historia miała sens. Czasami jednak odkrywają kawałki, które w ogóle nie pasują. W tych momentach praca staje się jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ muszą one “odblokować” miejsce i rolę tych elementów. Jednym z takich przypadków są pozaziemskie posągi Saqqary.

Obce posągi znalezione w Saqqarze?

¿Estatuas extraterrestres halladas en Saqqara?

Czy napisy posągów znalezionych w Sakkarze są napisane w języku pozaziemskim?
Te tajemnicze wapienne figury o wysokości około 67 centymetrów są bardzo niepokojące, z dziwnie wydłużonymi czaszkami, zwiotczałymi ustami i zaskakująco cienkimi kończynami. Przysiadują nago przed sobą, jeden opiera rękę na ramieniu drugiego. Jednym z najbardziej uderzających aspektów jest to, że napisy nie zostały jeszcze rozszyfrowane i są napisane w jakimś dziwnym języku.

Skąd pochodzą posągi “Głodnych Saqqary”?
Ale niewiele wiadomo o pochodzeniu tych pozaziemskich posągów, z wyjątkiem tego, że do Kanady została zabrana na wystawę egipskich obiektów w galerii Ars Classica w Montrealu przez rodzinę Diniacopoulos, którzy są kolekcjonerami antyków w czasie, gdy handel starożytnymi skarbami był swobodny i słabo kontrolowany. Jednakże, jako że artefakty w tej przesyłce były legalnie dopuszczone do wywozu, eksperci Concardia University, która nabyła rzeźbę pod koniec lat 90. wierzą, że są to autentyczne antyki i że mogły one pochodzić z jednego z grobowców Saqqary.

Czy te rzeźby mogą pochodzić z grobowca starożytnego Egiptu?
Saqqara był głównym cmentarzem miasta Memphis, starożytnej stolicy politycznej starożytnego Egiptu, w żyznej Dolinie Nilu, jest to gigantyczny cmentarz i wiele z grobowców nadal muszą być badane i badane przez specjalistów, chociaż wielu złodziei grobów zarówno w czasach starożytnych, jak i nowszych. Według dyrektora ds. projektów specjalnych i spraw kulturalnych na Concordia University. Clarence Epstein, rzeźba mogła pochodzić ze starożytnego egipskiego grobu i przedstawiać “obrazy podbitych”, ludzi zniewolonych przez starożytnego władcę.

¿Estatuas extraterrestres halladas en Saqqara?

Mogą być fałszywe?
W swojej hipotezie ekspert wskazuje, że te posągi pochodzą z miejsca pochówku lub bardzo wczesnych gatunków grobowców, które sięgają znacznie starszych czasów niż pierwsi faraonowie, którzy doszli do władzy w Egipcie. Epstein wskazuje, że musi mieć co najmniej 4000 lat lub więcej, co czyni go niezwykle dziwnym znaleziskiem. Inny specjalista zasugerował, że posąg jest grobowca przeddynastycznego i że może być całkowicie fałszywy.

Jednak profesor George Harrison, który należy do wydziału Concordia Classics, ma wątpliwości, że tak właśnie jest w przypadku tego posągu. To były słowa Harrisona: “Fałszujesz tylko te rzeczy, które nie mają znaczenia. Fałszujesz monetę Aleksandra Wielkiego, ponieważ jest ona bardzo sławna, a ktoś chce kupić tę monetę dla Ciebie. Ale coś tak wielkiego nie może być podrobione.

Dowody istnienia istot pozaziemskich w Egipcie?
Z drugiej strony, są tacy, którzy twierdzą, że jego pochodzenie rzeczywiście pochodzi z grobowców w Sakkarze, co sugeruje, że posągi te mogłyby stanowić wsparcie dla zapewnienia, że w starożytnym Egipcie były istoty o wydłużonych głowach, a nawet, że wiele z tych istot zajmowało ważne stanowiska na dworze faraońskim.

zrodlo misterio

NAJNOWSZE WPISY