Michio Kaku: Wkrótce mozemy spotkać kosmitów, dla nich jesteśmy jak “zwierzęta”. #ufox

Czy istnieje życie pozaziemskie, czy jesteśmy sami w ogromnym wszechświecie?
Amerykański profesor fizyki teoretycznej Michio Kaku, znany z rewolucyjnej teorii strun, powiedział, że przed 2100 rokiem znajdziemy życie pozaziemskie, pomimo faktu, że dla istot pozaziemskich ludzie są niczym więcej jak tylko zwierzętami leśnymi.

Jednak Kaku wyjaśnił: “W większości przypadków obcy nie będą się nami interesować, ponieważ jesteśmy tak aroganccy, że wierzymy, że mamy im coś do zaoferowania.

To, czy jesteśmy sami we wszechświecie, czy też nie, jest jedną z najbardziej dyskutowanych kwestii na Ziemi.

alienigena

Dla amerykańskiego fizyka Michio Kaku nie ma wątpliwości, że istnieje obce życie, a nawet on wierzy, że wkrótce nawiążemy kontakt z istotami z innego świata.

Profesor fizyki teoretycznej w City College of New York powiedział podczas sesji pytań o Reddit, że przed 2010 rokiem będziemy w kontakcie z obcą cywilizacją.

Odkryjemy życie pozaziemskie, według Kaku, poprzez słuchanie komunikacji radiowej.

Nawet jeśli komunikacja z nimi będzie bardziej skomplikowana, “ponieważ mogą być oddalone o dziesiątki lat świetlnych”, mówi Kaku.

Jednak ta komunikacja pozwoli nam, według słów Kaku, rozszyfrować ich język i zrozumieć ich poziom technologiczny.

cudzoziemiec

Osobiście wierzę, że w tym stuleciu będziemy w kontakcie z obcą cywilizacją słuchającą ich łączności radiowej. Ale rozmowa z nimi będzie trudna, ponieważ mogą one być oddalone o 10 lat świetlnych.

Czy są to kategorie typu I, II czy III? Reprezentują one trzy kategorie w skali Kardaszewa, które mierzą osiągnięcia technologiczne w cywilizacjach na podstawie ich poziomu wykorzystania energii do komunikacji. A jakie są ich intencje? Są ekspansywne, agresywne lub pokojowe.

Una mujer y dos hombres dicen ser infiltrados extraterrestres - Michio Kaku: Wkrótce mozemy spotkać kosmitów, dla nich jesteśmy jak "zwierzęta". #ufox

Kaku dodał: “Inną możliwością jest to, że wylądują na trawniku Białego Domu i ogłaszają swoje istnienie. Ale myślę, że to mało prawdopodobne, bo dla nich byłoby to jak zwierzęta leśne, to znaczy, że nie warto się z nimi komunikować.

Pomimo opinii Kaku, kilku badaczy i futurystów mówiło o tym, kiedy w końcu spotkamy się z ETs.

Niektórzy eksperci mówią, że odkryjemy życie pozaziemskie w ciągu najbliższych 1500 lat, podczas gdy inni, jak Seth Shostak powiedział, że możemy znaleźć inteligentne życie pozaziemskie w zaledwie 2 040; “Do 2040 roku astronomowie przeskanują wystarczająco dużo systemów gwiezdnych, aby dać sobie wielką szansę odkrycia sygnałów elektromagnetycznych wytwarzanych przez pozaziemskich.

Zamiast patrzeć na system tysięcy gwiazd, który jak dotąd jest budżetem, być może zbadaliśmy te systemy przez miliony gwiazd “w ciągu 24 lat” – powiedział Shostak. Milion może być właściwą liczbą do znalezienia czegoś.

Tymczasem słynny angielski astrofizyk Stephen Hawking ostrzega, że ludzie nie powinni odpowiadać na rzekome sygnały z kosmosu, ponieważ obcy mogą stanowić zagrożenie dla ludzkości.

Czy spotkanie istot pozaziemskich może zjednoczyć mieszkańców Ziemi?

¿Podría unir a los habitantes de la tierra el encuentro de extraterrestres?

Na pytanie, o ile bardziej zaawansowana cywilizacja kosmitów mogłaby być moralnie i filozoficznie, Kaku odpowiedział, mówiąc Reddit:

Zapytali mnie, czy obcy są źli i chcą nas zniszczyć. Być może, ale myślę, że ogólnie rzecz biorąc, będą one pokojowe, ponieważ miały tysiące lat na rozwiązanie kwestii o charakterze sekciarskim, fundamentalistycznym i nacjonalistycznym.

Mogliby być jednak nadal niebezpieczni, gdyby np. nie dbali o nas, a my byliśmy w drodze. W wojnie światowej kosmici nie nienawidzili nas. Byliśmy przypadkowo w drodze.

Tak jak naukowiec jest zagrożeniem dla zwierząt w lesie, ponieważ może on otworzyć drogę do nowych odkryć, w skrócie, do niebezpieczeństwa, które pochodzi od kogoś, kto zdaje sobie sprawę, że jest w złym czasie. Ale myślę głównie, że będą one spokojne, ale widzą nas jako zwierzęta leśne.

zrodlo https://misterio.tv

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts