Indianie Hopi i ich kontakt z kosmitami….

Native Ufo 1

Potomkowie rdzennych Amerykanów zachowali wielu z nich, ale prawdopodobnie wiele dokładniejszych świadectw i historii zostało nieodwracalnie rozproszonych. Hopi, Cherooke, Sioux, Navaho i inne narody mówiły o istotach niebieskich i dziwnych niewytłumaczalnych zjawiskach. W niemal każdym większym plemieniu Indian amerykańskich istniały mity i legendy o latających przedmiotach i tajemniczych istotach o potężnych mocach, na których opierał się cały mistycyzm i religia Indian amerykańskich. Hopi, na przykład, mówił o Katchinie, ludziach, którzy przybyli z gwiazd, aby im pomóc i kształcić. Albo wizja “ognistych ptaków”. Nie wspominając o “latających kajakach”.

Hopi i ich proroctwo z czasów ostatecznych mogły mieć rację?

Los Hopi y su profecía del fin de los tiempos ¿puede haber acertado?

Dziś nazywano by je UFO, niezidentyfikowane obiekty latające. Dla plemion indiańskich były to znaki obecności bogów, ich duchów. Współcześni ufolodzy, popierając swoje tezy, zbudowali kilka twierdzeń. Wiele historii, przekazywanych do dziś, ma podobieństwa z historiami rdzennych mieszkańców Ameryki Środkowej i Azji. Arizona i Nowy Meksyk, w którym znajdują się liczne święte miejsca rdzennych Amerykanów, odnotowały średnio wysoki poziom obserwacji UFO w porównaniu z innymi częściami świata.

Debata pomiędzy nurtami ufologów, którzy popierają tezy, a sceptykami na pewno będzie kontynuowana. Poza kilkoma kronikarzami, w XIX wieku, zainteresowanie tradycjami indyjskimi było niewielkie. Wojna podboju i zniszczenia białego człowieka prawdopodobnie usunęła cenne ślady. Zarówno dla wsparcia ufologów, jak i sceptyków.

Indianie Hopi należą do starożytnych mieszkańców centralnego płaskowyżu Stanów Zjednoczonych, a ich legenda, historia ludzkości dzieli się na okresy, które nazywają “światami”. Ich zwyczaje i tradycje są głęboko zakorzenione w głębi prehistorii, ale nie w ich obecnym miejscu, ale w odległej krainie, którą Hopi nazwali “Kasskara” i która stała się ofiarą wojen i wstrząsów, które miały zniszczyć wszystkich ich przeciwników.

Zgodnie z tradycją Hopi historia ludzkości dzieli się na okresy zwane “światami”, które są oddzielone straszliwymi klęskami żywiołowymi: pierwszy świat poddał się pożarowi, drugi – lodowi, a trzeci – wodzie. Nasz obecny świat, który jest czwartym w swoich proroctwach, dobiega końca i ustępuje miejsca nowemu światu w niezbyt odległej przyszłości.

sdfsdfsdb - Indianie Hopi i ich kontakt z kosmitami....

W sumie, ludzkość musi przejść przez siedem okresów. Indianie Hopi twierdzą, że ich przodkowie byli odwiedzani przez istoty z gwiazdami, które poruszały się z latającymi ptakami lub “kruchymi tarczami”, znali sztukę wycinania i transportu ogromnych bloków kamiennych, ponieważ wiedzieli, jak budować tunele i konstrukcje podziemne. Ci ratownicy byli “Katchinami”, co oznacza “mądrymi, uczciwymi i szanowanymi”.

sdfsdfsdfdse - Indianie Hopi i ich kontakt z kosmitami....

Katchiny były w stanie ochronić ludzi przed jednym z tych przewrotów i nauczyły Indian, jak obserwować gwiazdy, wycinać korzenie, egzekwować prawa i długą listę innych działań. Mnożyły się one jako naród, a nowe klany i narody powstawały i rozprzestrzeniały się po całych Stanach Zjednoczonych. Katchina pomogła wybranym przenieść się na nowe ziemie. Oznaczało to koniec trzeciego świata i początek czwartego. Ludzie, zgodnie z tradycją zapamiętaną przez Hopi, przybyli na nowe ziemie na różne sposoby: ci, którzy zostali wybrani do odwiedzenia, kontroli i przygotowania, zostali przewiezieni tam samolotem, na pokład “tarcze Katchina”.

Należy wyjaśnić, że od pierwszego świata ludzie mają kontakt z katchinami. Były to istoty widoczne i wyglądające jak ludzie, nigdy nie wzięte przez bogów, ale tylko jako istoty o najwyższej wiedzy. Mogli poruszać się w powietrzu z ogromną prędkością i lądować wszędzie. Ponieważ byli istotami cielesnymi, musieli podróżować w samolotach latających, Katchiny już nie istnieją na Ziemi.

Lalki te noszą dziwne garnitury i hełmy i reprezentują zwierzęta o silnej symbolicznej konotacji, aby podkreślić indywidualny charakter autentycznych Katchinas i mistrzów, którzy je reprezentowali. Ponadto, lalki te są idealnym sposobem na to, aby dzieci bawiły się bez paniki, tak aby mogły rozpoznać Katchiny, gdy wrócą ponownie. Według Hopi, pierwsze prorocze znaki tych wydarzeń już się pojawiły.

zrodlo https://misterio.tv

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts