Czy może być życie pozaziemskie na planetach pozasłonecznych ?#planety

Extraterrestre 3 1068x601

W sierpniu 2016 roku astronomowie z Europejskiego Obserwatorium Południowego ogłosili odkrycie planety pozasłonecznej w sąsiednim systemie Proxima Centauri. Wiadomość została przyjęta z wielkim entuzjazmem, ponieważ był to świat skalisty najbliżej Układu Słonecznego, który również krążył w strefie mieszkalnej swojej gwiazdy. Od tego czasu przeprowadzono wiele badań w celu ustalenia, czy ta planeta może naprawdę być gospodarzem życia. Istnieje wiele teorii, które zostały stworzone na całym świecie i możliwość, że ukryje on nieznaną cywilizację pozaziemską…

Może być życie pozaziemskie na planetach pozasłonecznych.

Planeta zdolna do ukrywania życia pozaziemskiego?
Niestety, większość dotychczasowych badań wykazała, że możliwość zamieszkiwania planety nie jest tak dobra. Pomiędzy zmiennością Proxima Centauri a planetą zablokowaną przez przypływ z jego gwiazdą, życie może mieć wiele trudności z rozwojem w tym miejscu.

Podría existir vida extraterrestre en planetas extrasolares

Ale na przykładzie prymitywnych form życia na Ziemi, nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Carl Sagan Institute (CSI) pokazuje, jak życie może mieć szansę na przeżycie w Proximabie, mimo wszystko.

Badanie, które pojawiło się ostatnio w reklamach miesięcznika Rayal Astronomical Society, zostało przeprowadzone przez Jacka O’Malley-Jamesa i Lisę Faltenegger, badacza i dyrektora Instytutu Carla Sagana na Uniwersytecie Cornell. Obydwaj badali różne poziomy strumienia UV na powierzchni doświadczanego przez planety okrążające czerwone gwiazdy karłowate i sprawdzali je w warunkach panujących na prymitywnej Ziemi.

Możliwość życia pozaziemskiego?
Potencjalne przyzwyczajenie się systemów czerwonych karłów to coś, nad czym naukowcy debatują od lat. Z jednej strony, istnieje szereg cech, które zachęcają do wiary w możliwość życia, z których jedna nie jest najbardziej normalna. Zasadniczo, czerwone karły są najbardziej normalnym typem gwiazdy we wszechświecie, reprezentującym co najmniej 85 procent gwiazd w samej Drodze Mlecznej.

Mają one również najdłuższy czas trwania, a ich okres użytkowania może sięgać miliardów lat. Wreszcie, wydaje się, że są to najprawdopodobniej gwiazdy, które są gospodarzem systemów planetarnych.

Świadczy o tym liczba skalistych światów, które zostały odkryte na orbicie sąsiadujących z nimi czerwonych karłów w ostatnich latach, takich jak Proxima B, Ross 128b, LHS 1140b, Gliese 887Cc, GJ 536, siedem skalistych planet orbitujących wokół TRAPPIST-1.

Ale czerwone krasnoludki również wykazują poważne wady przyzwyczajenia. Wszystko to podsumowano w ich niestabilności.

W przeciwieństwie do Słońca, te ultralekkie i niskomasowe gwiazdy karłowate są bardzo niestabilne i podatne na wybuchy. Te tak zwane “emitują duże ilości wysokoenergetycznego promieniowania UV, które jest straszne dla życia, jak wiadomo, i jest zdolne do niszczenia atmosfery.

Oznacza to poważne ograniczenia zdolności każdej planety orbitującej wokół czerwonej gwiazdy karłowatej do życia w porcie lub do pozostania w mieszkaniu przez długi czas. Jednak jak wykazały poprzednie badania, zależy to w dużej mierze od atmosfery i od tego, czy posiada ona pole magnetyczne, czy też nie.

Podría existir vida extraterrestre en planetas extrasolares

Może być życie pozaziemskie na planetach pozasłonecznych.

Życie mogło ewoluować inaczej niż Ziemia.
Aby ustalić, czy życie może trwać w takich warunkach, eksperci korzystali z warunków na Ziemi około czterech miliardów lat temu. Do tego czasu, powierzchnia Ziemi była niegościnna. Ponadto aktywność wulkaniczna i atmosfera były toksyczne, krajobraz został zbombardowany promieniowaniem UV w sposób podobny do tego, jakiego doświadczają światy wokół czerwonych karłów.

Zbadano cztery potencjalnie zamieszkałe i pobliskie planety: Proxima b, TRAPPIST 1e, Ross 128b i LHS 1140b, o różnym składzie. Od tych podobnych do obecnej Ziemi po atmosfery, które nie są w stanie prawidłowo blokować promieniowania UV i nie posiadają warstwy ozonowej.

Modele te pokazały, że im cieńsza atmosfera i im mniej ozonu, tym bardziej wysokoenergetyczne promieniowanie UV dociera do powierzchni. Ale kiedy porównujecie modele podobne do tych z prymitywnej Ziemi, wyniki są bardzo różne.

Oznacza to, że planety te mogą ukrywać prymitywne pozaziemskie formy życia, a nawet formy życia, które rozwinęły się w zupełnie inny sposób niż nasze, otwierając możliwość, że zaawansowana cywilizacja zamieszkuje jeden z tych światów…..

zrodlo https://misterio.tv/

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts