Archonowie Obcy twórcy wszechświata i ludzkości.#ciekawostki

Los Arcontes Los Creadores Extraterrestres

Archonowie wspominani są od czasów starożytnych jako słudzy Dermiurge’a, stałego Boga Stwórcy ludzkości i Boga Transcendenta. Jest on również znany jako greckie słowo oznaczające “władca”, które było powszechnie używane w przeszłości dla tytułu określonej funkcji rządowej. Jeśli spojrzymy na historię Archonów, z gnostycznego punktu widzenia, możemy zrozumieć cały ich kontekst i dlaczego ta rasa istot pozaziemskich była uważana w Starym Testamencie za aniołów i demony.

Los Arcontes ¿Los extraterrestres creadores del universo y la humanidad?

Archonowie, pozaziemscy twórcy….
Władcy wymyślili plany i stworzyli “człowieka, który będzie ziemią ziemi”. Stworzyli swoje stworzenie, jako stworzenie z Ziemi. Teraz ciało władców, którzy posiadają kobiety, jest z każdą bestią. Wzięli jakąś ziemię z ziemi i stworzyli człowieka według jego ciała i według obrazu Boga, który ukazał się im w wodach.

Powiedzieli, że użyją go w stworzonej przez siebie formie, abyś mógł zobaczyć swój męski odpowiednik, a oni mogliby użyć go w stworzonej przez siebie formie. Bez zrozumienia siły Boga, z powodu Jego bezradności. Oddychał więc w twarz, a człowiek dostał duszę i pozostał na Ziemi przez kilka dni. Ale nie mogli tego zrobić z powodu swojej impotencji. Podobnie jak wiatry sztormowe, tak samo i one uporczywie wieją, próbując uchwycić ten obraz, który ukazał się im w wodach. I nie znali tożsamości swojej władzy.

Znana również jako “Rzeczywistość Władców”, hipoteza Archonów jest rodzajem egzegezy – rodzaju krytycznej interpretacji tekstu z Biblii – w Księdze Rodzaju 1-6 i ukazuje mitologię gnostyczną boskich twórców wszechświata i ludzkości. Księga Rodzaju jest pierwszą hebrajską książką biblijną, Tanai i Starym Testamentem chrześcijaństwa.

Historia kreatywnych istot pozaziemskich?
Ten starożytny tekst był czczony przez wielu innych z Biblioteki Nag Hammadi. Biblioteka ta, znana również jako Chenoboskion Manuscrpts, lub Gnostic Gospels, jest zbiorem serii starożytnych tekstów chrześcijańskich i gnostycznych znalezionych w Egipcie w 1945 roku.

Uważa się, że tekst ten został napisany w punkcie w III wieku naszej ery. Badacze sugerują, że wyszedł on z tradycyjnego okresu gnostycyzmu, kiedy to przechodził od stanu czysto mitologicznego do filozoficznego.

Tekst jest ukazany jako rodzaj instrukcji na temat dominującego (Archonsa) świata, o którym wspomina św. Intencją wyrażoną w piśmie jest nauczenie prawdziwej władzy, jaką posiadają nad światem. Historia zaczyna się od demiurga, najwyższego arcyksona, w słowach przypisywanych biblijnemu Bogu: “Jestem tym, kim jestem, Bóg nie jest ode mnie oddzielony.

Los Arcontes ¿Los extraterrestres creadores del universo y la humanidad?

Rzeczywistość władców przedstawiana jest jako wyuczony traktat, w którym nauczyciel komentuje temat sugerowany przez jego twórcę. Traktat rozpoczyna się fragmentem kosmogonii, który prowadzi do “prawdziwej historii”, rewizjonisty wydarzeń w historii tworzenia Księgi Rodzaju, ujawniając rodzaj gnostycznej nieufności wobec świata materialnego i demiurga, który go stworzył.

Czy eksperci popierają tę teorię?
Profesor religioznawstwa i profesor języków i cywilizacji Bliskiego Wschodu na Uniwersytecie Yale, Bentley Layton, mówi, że Rzeczywistość Władców, czyli hipoteza Archonów, opowiada gnostyczną historię stworzenia Yaldabaotha, aż do Noego i potopu, kończąc na przewidywaniu ostatecznego nadejścia Zbawiciela, zniszczenia potęgi demonicznej i gnostycznego zwycięstwa.

Los Arcontes ¿Los extraterrestres creadores del universo y la humanidad?

Jak wspomniał Roger A. Bullard w swojej pracy “Hipoteza archontów: Tekst koptyjski z tłumaczeniem i komentarzem”, początek i zakończenie tekstu gnostycznochrześcijańskiego, ale reszta materiału to mitologiczny opis pochodzenia i charakteru archontycznych potęg, które zamieszkują niebiosa między Ziemią a Ogdoadem, i tego, jak te wydarzenia z przeszłości wpłynęły na losy człowieka.

Wielu ludzi odnosi się do Archonów jako Anunnaki, pozycjonując ich jako twórców istot pozaziemskich ludzkości. Biblia może być naprawdę mitologicznym tekstem o historii tych stwórców…

zrodlo https://misterio.tv/

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts