To 8 najbardziej zadziwiających, nierozwiązanych tajemnic ukrytych przez wszechświat.#planety

Universe 1553617749

Wszechświat i jego rozległość zaintrygowały wszystkich ludzi od starożytności po teraźniejszość. Wystarczy podnieść wzrok, by zobaczyć tę bezmiar i tajemnice, które kryje niebo. Zobaczmy, co dalej, 8 wielkich nierozwiązanych tajemnic, które kryje wszechświat:

1 – Gwiazdy są niczym więcej niż już wymarłą przeszłością naszego wszechświata.
Zdarza się, że zrozumienie jest skomplikowane, ale patrzenie w przestrzeń oznacza spojrzenie w przeszłość tego samego.

I JAK TO JEST?

Wszechświat jest fotografią, która różni się w czasie, ponieważ to, co widzimy na rozgwieżdżonym niebie, jest niczym więcej niż przeszłością. Oznacza to, że gwiazdy wygasły tysiące lub miliony lat temu. Choć teoria ta może być niepokojąca (i rzeczywiście jest), została potwierdzona przez największych naukowców XX wieku, takich jak Einstein. Jednak nie jest to jedyna niesamowita tajemnica, którą kryje nasz wszechświat.

2- Gdzie byłyby białe dziury?

To Einstein powiedział, że za każdą czarną dziurą powinna być biała dziura. Problem polega na tym, że te czarne dziury pochłaniają wszystko, co jest im bliskie: od światła do najcięższej materii. Więc:

Estos son los 8 misterios m%C3%A1s asombrosos sin resolver que oculta el Universo 2 - To 8 najbardziej zadziwiających, nierozwiązanych tajemnic ukrytych przez wszechświat.#planety

SKŠD MOŻEMY WIEDZIEĆ, CZY ZA TYMI CZARNYMI DZIURAMI SŠ BIAŁE DZIURY?

3- Czym są bąbelki fermi?
W 2002 r. znaleziono dwie gigantyczne bąbelki powstałe w wyniku emisji promieniowania gamma. Ich ruchy były naprawdę tajemnicze, choć najbardziej zadziwiające było to, że te bąbelki zostały utracone w przestrzeni i nigdy więcej nie zostały zauważone.

4- Skąd pochodzą pierścienie Saturna i czy one pochodzą?
Te pierścienie wywołały wiele kontrowersji nawet w sferze naukowej. Niektórzy uważają, że jest to księżyc, który rozpadł się, pozostawiając niektóre jego części uwięzione w orbicie grawitacyjnej tej planety. Inni, przeciwnie, uważają, że zostały one uformowane przez wulkany Saturna. Te pierścienie pozostają dla wielu nierozwiązaną tajemnicą.

Dlaczego Tytan ma atmosferę?
W całym naszym układzie słonecznym jest tylko jeden naturalny satelita z atmosferą. Przekłada się to na stwierdzenie, że jedynymi możliwymi warunkami do zaistnienia tak jak na Ziemi są warunki na tym księżycu należącym do Saturna. To by oznaczało, że jeśli szukasz życia na Tytanie, jest bardzo możliwe, że znajdziesz…. przynajmniej prymitywne życie.

6- Jakie są odgłosy przestrzeni?
Pierwszy sygnał z przestrzennymi szumami pochodził z konstelacji strzelec i został wykryty w 1977 roku. Już w roku 2014 NASA wysłała statek kosmiczny, a kiedy wrócił, zrobiła to nagrywając tajemnicze dźwięki z różnych części wszechświata.

7- Czym jest ciemna energia?
Jest to jedna z największych tajemnic, ponieważ uważa się, że dzięki tej energii wszechświat się rozszerza. Innymi słowy, energia ta byłaby odpowiedzialna za przyspieszenie tempa ekspansji całego naszego wszechświata. Coś skomplikowanego do zrozumienia, ale prawdziwego, co nawet dzisiaj intryguje nawet w dziedzinie nauki.

8- Czy jesteśmy sami w całym wszechświecie?
Po tak wielu teoriach i dowodach (bardzo dokładnych i wątpliwych) musielibyśmy zadać sobie pytanie, czy naprawdę jesteśmy jedynymi mieszkańcami tego ogromnego wszechświata, czy też przeciwnie, obcy są wszędzie obserwując nas tak samo, jak jesteśmy w tej samej przestrzeni kosmicznej.

zrodlo https://misterio.tv/

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts