Dlaczego nie otrzymujemy sygnałów z cywilizacji pozaziemskich?#ufox

Jednym z pytań obecnych w historii ludzkości jest to, czy jesteśmy jedyną formą życia we wszechświecie, czy też przeciwnie, istnieją wokół nas inteligentne cywilizacje pozaziemskie. Chociaż możliwość inteligentnego, obcego życia jest bardziej zorientowana na fantastykę naukową niż na rzeczywistość, teoria, że nie jesteśmy sami we wszechświecie, jest coraz bardziej wiarygodna.

Czy istnieją cywilizacje pozaziemskie w pozostałej części wszechświata?
Możliwość ta stała się tak ważna, że coraz więcej eksperymentów jest prowadzonych przez środowisko naukowe skupione na idei, że podobnie jak ludzkość, emitując sygnały poruszające się w przestrzeni, inne cywilizacje pozaziemskie mają tę samą ideę co my, świadomie lub nie.

W ciągu ostatniego stulecia zrealizowano wiele projektów związanych z tą nowością i choć uchwycono pewne sygnały o nieznanym pochodzeniu, takie jak ten wykryty w 1977 roku (który bezskutecznie próbował “logicznie uzasadnić” ten sygnał), żaden z nich nie był całkowicie związany ze zjawiskami pozaziemskimi. W rzeczywistości niewiele zostało powtórzonych i, nieznanych lub nie, nie ma wzoru wskazującego na to, że jakaś odległa cywilizacja w przestrzeni próbuje się z nami komunikować.

¿Por qué no hemos recibido señales de civilizaciones extraterrestres?

Jak przebiegają poszukiwania cywilizacji pozaziemskich.
Jednak poszukiwania są kontynuowane i opracowano model statystyczny, który będzie precyzyjnym narzędziem klasyfikacji tego typu sygnału i matematycznego udowodnienia, czy istnienie inteligentnych cywilizacji pozaziemskich jest realne, czy też nie.

Model, zaprojektowany przez naukowca Grimaldiego, pozwoli naukowcom interpretować sukces i porażkę w wykrywaniu różnych sygnałów z przestrzeni kosmicznej. Model ten będzie służył, zarówno teoretycznie, jak i praktycznie, ponieważ narzędzie to wykryje normalną liczbę sygnałów w ramach przyszłych obserwacji dokonywanych w zakresie odległości około 1000 lat świetlnych. W ten sposób można wywnioskować, że istnieje prawie na pewno więcej sygnałów przecinających Ziemię, nawet jeśli nie zostały one jeszcze wykryte.

Jednakże, nawet jeśli sygnał zostanie wykryty w ciągu 1000 lat świetlnych od siebie nawzajem, istnieje 10% prawdopodobieństwo, że sygnały z innych planet mogą być odbierane. Problem polega na tym, że nasze teleskopy radiowe nie mają wystarczającej pojemności.

zrodlo https://misterio.tv/

NAJNOWSZE WPISY