Najbardziej prestiżowy naukowiec z Harvardu twierdzi, że obcy są już wśród nas.#ufox

W październiku 2017 r. obiekt o cylindrycznym kształcie przeszedł bardzo blisko Ziemi z nietypową prędkością, zanim został wrzucony w granice Układu Słonecznego przez siłę grawitacji Słońca. Ten obiekt podobny do asteroidy to tajemnicza Oumuamua, która była szeroko badana przez środowisko naukowe i chociaż wielu astronomów założyło, że była to lodowata asteroida, której udało się przekroczyć przestrzeń kosmiczną w podróży ponad 600 000 lat od gwiazdy Vegi, inni twierdzą, że jej pochodzenie może być pozaziemskie.

I to, że jego dziwna struktura przypomina tę, o której wspominało kilku ekspertów, jest idealna do podróży międzygwiezdnych. Jednym z nich jest Avi Loeb, dyrektor wydziału astronomii Harvardu i jeden z doradców projektu Breakthrough Listen. Avi Loeb powiedział, że im więcej badał obiekt, tym bardziej był pewien, że jest to sonda kosmiczna.

prestigioso científico asegura que los extraterrestres están entre nosotros

Prestiżowy naukowiec mówi, że pozaziemscy naukowcy są wśród nas.

Avi Loeb zapewnia, że Oumuamua jest dowodem na to, że wśród nas są już istoty pozaziemskie.
Profesor Loeb poszedł o krok dalej, kwestionując tę samą społeczność naukową, która dowodzi, że naprawdę się mylił. Naukowiec kilkakrotnie pokazał, że nie ma nic przeciwko krytyce jego hipotezy, że Oumuamua jest pozaziemską sondą kosmiczną.

Jak stało się oczywiste z reakcji niektórych naukowców na jego publikacje na ten temat, wielu z nich przypisuje wcześniejszą możliwość zera do prawdopodobieństwa, że możemy być świadkami inteligentnych obcych cywilizacji w przestrzeni. W ten sposób Loeb wyraził się 2 lutego na portalu społecznościowym Reddit.

Prestiżowy naukowiec zapewnia, że pozaziemscy naukowcy są wśród nas.

prestigioso científico asegura que los extraterrestres están entre nosotros

Oumuamua może udowodnić, że obcy nas obserwują.
Profesor nauk ścisłych i przewodniczący wydziału astronomii na Uniwersytecie Harvarda wywołał wielkie kontrowersje, gdy w listopadzie ubiegłego roku, on i jego kolega, Shmuel Bialy, w artykule w słynnym czasopiśmie naukowym The Astrophysical Journal, opublikowanym i opisanym ich teorii na temat pochodzenia istot pozaziemskich.

Biorąc pod uwagę sztuczne pochodzenie, jedną z możliwości jest to, że asteroida Oumuamua jest w rzeczywistości świecą świetlistą unoszącą się w przestrzeni międzygwiezdnej, taką jak gruz kosmiczny lub gruz z niektórych zaawansowanych technologicznie urządzeń. Loeb dodaje również, że wszystkie dowody sugerują, że taki obiekt może być w pełni operacyjną sondą, która została celowo wysłana do naszego Układu Słonecznego przez jakąś cywilizację pozaziemską.

Reakcja środowiska naukowego na teorię pozaziemską
W 2012 roku Loeb został uznany za jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych naukowców magazynu Time. Ale ponieważ jego teoria ewentualnego pozaziemskiego pochodzenia Oumuamua została upubliczniona, społeczność naukowa wzięła na siebie, aby ośmieszyć swojego kolegę na wiele sposobów. Mimo to profesor Loeb uważa, że perspektywy, które jego koledzy, którzy odmawiają rozważenia możliwości obcego pochodzenia dziwnego obiektu kosmicznego, są sprzeczne z naukowymi podstawami i duchem badań empirycznych.

prestigioso científico asegura que los extraterrestres están entre nosotros

Profesor Loeb dalej argumentuje w jednym z artykułów opublikowanych w styczniu w czasopiśmie Scientificic American, że tak jak Oumuamua może być rodzajem przesłania “w butelce” z jakiejś odległej cywilizacji, która została przeciągnięta na nasz “brzeg” Układu Słonecznego, tak ludzie w następnym stuleciu prawdopodobnie również będą rozwijać swoje własne sondy kosmiczne z zaszyfrowanymi wiadomościami do wysłania do innych układów słonecznych w przestrzeni kosmicznej.

Ponadto sugeruje on również, że taki statek kosmiczny mógłby przewozić na pokładzie rotboty wyposażone w wysoce zaawansowane drukarki 3D, które mogłyby wykorzystywać surowce znajdujące się w różnych systemach planetarnych do budowy sztucznych obiektów opartych na płaszczyznach Ziemi.

zrodlo https://misterio.tv/

NAJNOWSZE WPISY