Jaka jest prawdziwa misja obserwatorium Watykanu ? #ufox

Obserwatorium Watykanu stworzone w celu rozpoznania nauki z punktu widzenia wiary, od XVIII wieku instytucja ta została powołana w Watykanie, aby pokazać światu, że Kościół nie sprzeciwia się nauce, lecz ją wspiera. Obserwatorium Watykanu bada astronomię, wszechświat dla zrozumienia kim jesteśmy i skąd pochodzimy.

Jaka jest prawdziwa misja obserwatorium Watykanu?
Po pierwsze, obserwatorium zostało stworzone, aby przeciwstawić się twierdzeniom Kościoła o obskurantyzmie wobec nauki.

¿Estudian vida extraterrestre en la ciudad del vaticano?

Dziś jego zadaniem jest po prostu czynić dobrą naukę w połączeniu ze społecznością naukową.

W XIX wieku Kościół dostrzegł potrzebę mówienia naukowcom, by nie obawiali się religii. Dzisiaj Watykan mówi wierzącym, by nie obawiali się nauki.

Niektórzy mogą myśleć, że robi kościół z obserwatorium w mieście Watykan, czy szuka pozaziemskich istot w przestrzeni, aby je studiować, czy może je ochrzcić? A może zamierzają znaleźć jakiś znak Boga w niebie?

Odpowiedź brzmi: nie, nawet jeśli ludzie podejrzewają takie rzeczy, to nie jest to, czego się szuka w Watykanie za pośrednictwem tej instytucji naukowej.

Czy astronomia stanie w sprzeczności z religią?
Wiele osób wierzy we wszystko, co Biblia mówi w momencie tworzenia się wszechświata, ale tradycyjnie Kościół katolicki odrzucił ten rodzaj biblijnej dosłowności, Biblia nie jest tekstem naukowym.

Kiedy Biblia została napisana, nie było nawet hipotezy podręczników do nauki, aby popełnić błąd wierząc, że Biblia jest tekstem naukowym nie jest oszacowanie go.

Dzisiaj ważne teksty filozofii lub teologii są badane jako trudne, jak kiedy zostały napisane, ale nie ma naukowca, który rozumie naukę tylko poprzez czytanie, ale pracując w laboratorium, takich jak obserwatorium w Watykanie na przykład, książki naukowe są nieużywane po kilku latach pisania.

Przeciwnie, Biblia jest ponadczasowa, dlatego też można zauważyć, że Biblii nie można postrzegać jako księgi naukowej.

Biblia pokazuje, że namacalny wszechświat został zaprojektowany przez Boga w porządku, stwierdzając, że jego stworzenie było dobre, kochając je tak bardzo, że wysłał swojego jedynego syna na ten świat.

Ta informacja napędza nas do studiowania fizycznego wszechświata, Biblia mówi nam, kto to zrobił, nauka mówi nam, jak to zostało zrobione.

Czy życie pozaziemskie jest badane w obserwatorium Watykanu?
Najważniejsze i to, co powinno mieć miejsce w pierwszej kolejności, jest to, że jeśli istnieje inteligentne życie pozaziemskie, wciąż nie wiemy, znaleziono kilka planet orbitujących w gwiazdach, i nie wiadomo jeszcze, czy w którejkolwiek z nich będzie możliwość życia, jaką znamy.

¿Estudian vida extraterrestre en la ciudad del vaticano?

W żadnym z nich nie znaleziono nic, nawet na najbliższej planecie naszego własnego układu słonecznego nie znaleziono żadnego znaku świadczącego o istnieniu życia, jak również na Ziemi.

Dla naukowców takich jak Ernan McMullin, ekspert fizyki i profesor filozofii w Notre Dame, jak również Giuseppe Tanzella-Nitti, kapłan i astronom Opus Dei oraz profesor teologii na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie, współpracownicy oprócz obserwatorium watykańskiego nie wykluczają idei odkrycia istot pozaziemskich i ewentualnego wpływu, jaki miałaby ona na teologię chrześcijańską.

Ten temat zainspirowałby teologów do modyfikowania tematów chrześcijaństwa, chociaż istnieje już wystarczająca ilość informacji na ten temat, nawet teraz, bez obecności istot pozaziemskich.

Tanzella-Nitti, w swojej pracy Interdyscyplinarny Słownik Nauki i Wiary, ma wystarczająco dużo materiałów pisanych na temat nadejścia życia pozaziemskiego, jej wniosek “ostatnie słowo na temat pozaziemski nie ma teologii, nauka będzie miała go” teologów jak reszta świata, który musimy zobaczyć i poczekać.

Astronomia przed możliwością życia pozaziemskiego stawia ludzką twarz lub przynajmniej tak samo, jak to możliwe, dla nas, astronomów i również katolików przed tym pytaniem bez solidnej odpowiedzi, powinniśmy skoncentrować się na niesioniu prawdy o wielkości Boga i jego wielkiej miłości do nas.

zrodlo https://misterio.tv/

NAJNOWSZE WPISY