Możliwość znalezienia cywilizacji pozaziemskiej wzrasta.#planety

Aumenta La Posibilidad De Encontrar Una Civilización Extraterrestre. 1

Poszukiwanie jakiejś pozaziemskiej cywilizacji jest tematem o wielkim znaczeniu dla całej ludzkości. Niektórzy myślą, że jest to niemożliwe, inni są pewni, że nie możemy być jedynymi we wszechświecie. Ale wszystko wskazuje na to, że TRAPPIST-11 może rozwiązać to pytanie. W ciągu ostatniego roku możliwe było uruchomienie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, którego misją byłoby zbadanie powierzchni różnych planet, aby sprawdzić, czy jakiekolwiek z nich nadają się do zamieszkania.

Ku zaskoczeniu całego środowiska naukowego i świata, dopiero w lutym teleskop był w stanie odkryć kompletny Układ Słoneczny, znajdujący się około czterdziestu lat świetlnych dalej i mieszczący siedem planet o wielkości zbliżonej do Ziemi, zwany TRAPPIST-1, i stał się najbliższą możliwością nawiązania kontaktu pozaziemskiego.

Aumenta la posibilidad de encontrar una civilización extraterrestre

Czy TRAPPIST-1 może ukrywać cywilizację pozaziemską?
Planety są wokół karłowatej, ultrakrótszej gwiazdy. Ale najdziwniejsze jest to, że są trzy, które znajdują się w obszarze, który może być zamieszkany, jeden, gdzie odpowiednie warunki mogą być podane, aby wiedzieć o istnieniu płynnej wody na powierzchni. Planeta, która okazała się najpotężniejszym kandydatem, to tzw. TRAPPIST-1f, jedna z najbardziej fascynujących planet dla społeczności naukowej.

Dlatego NASA użyła Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, a wszystko to w celu zbadania planety i poznania raz na zawsze, czy którakolwiek z tych planet może ukrywać życie. Naukowcy twierdzą, że jeśli planety mają atmosferę, TEJW będzie niezbędna do odkrycia, co się za nią kryje. Jak podkreślił Doug Hudgins, naukowiec z NASA Extra-Solar Planet Program.

Aumenta la posibilidad de encontrar una civilización extraterrestre

Czy NASA chce się upewnić, że cywilizacja pozaziemska nie zostanie odkryta?
Jednym z głównych celów teleskopu kosmicznego jest możliwość zlokalizowania i określenia, czy planety extasolarne są zdolne do posiadania jakiejś formy życia. W tym celu wykorzystano by spektroskopię, która pozwoli naukowcom zidentyfikować składniki atmosfery poprzez analizę światła.

Dzięki temu znacznie zwiększy się ilość informacji, które mamy na temat nieznanych światów, dzięki czemu będzie można zaobserwować, czy atmosfera zawiera wodę, metan i tlen. Główną motywacją dla tego badania jest upewnienie się, że TRAPPIST-1 nie posiada zaawansowanej cywilizacji pozaziemskiej, według ekspertów z całego świata.

Przez wiele lat NASA zaprzeczała istnieniu cywilizacji pozaziemskich, a kiedy stało się wiadomo, że system ten może ukrywać życie, szybko pojawiły się badania, w których możliwość ta była ograniczona. Badania na Uniwersytecie Fizyki Kosmicznej i Laboratorium Atmosfery w Kolorado wykazały, że tylko jedna z siedmiu planet w tym układzie słonecznym była poważnym kandydatem do przystani jakiegoś rodzaju życia. Po opracowaniu badań opartych na modelu klimatycznym wykonanym w trzecim wymiarze możliwe było wyjaśnienie, że planeta znajdująca się w środku to ta, która ma więcej możliwości, aby stać się światem nadającym się do zamieszkania.

Aumenta la posibilidad de encontrar una civilización extraterrestre

Zgodnie z tymi wynikami trzy planety znajdujące się najbliżej gwiazdy są całkowicie wyrzucane, ponieważ gdyby w którymś momencie historii znajdowała się w nich woda, ucierpiałyby one na skutek niekontrolowanego efektu cieplarnianego, który spowodowałby utratę całej wody, tak że dziś byłyby całkowicie suche. Z drugiej strony, pozostałe trzy bardziej odległe planety znajdują się daleko poza granicą strefy mieszkalnej, dzięki czemu zostaną całkowicie zamrożone.

Ufologia zapewnia, że istnieje zaawansowane życie pozaziemskie.
Jednak to nie wszystko się tam kończy. Nowe badania przeprowadzone przez grupę ufologów wykazały, że nie jest konieczne, aby planety znajdowały się w strefie mieszkalnej, takiej jak Ziemia, i muszą one mieć tylko pewne cechy, aby móc żyć w domu. W rzeczywistości twierdzą oni, że TRAPPIST-1 może nie tylko ukrywać formy życia, ale że niektóre z jego planet powinny posiadać jakąś cywilizację pozaziemską.

zrodlo https://misterio.tv/

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts