Czy Puma punku była dziełem Inków, czy obcej cywilizacji ? #historiarodowa

Popularny naukowiec ze Stanów Zjednoczonych o nazwisku Brien Foerster spędził ostatnie sześć lat na badaniu związku między starożytnymi zabytkami, takimi jak Puma Punku na wyżynach Ameryki Południowej, jak Peru i Boliwia, a wydłużonymi czaszkami, które zostały znalezione w różnych kulturach należących do starożytnego Peru, w poszukiwaniu jakiegoś związku z wizytami pozaziemskich cywilizacji w starożytności.

Jego hipotezy znalazły echo w różnych rozdziałach serii “Starożytni Obcy”, gdzie Foerster wyjaśnia swoją teorię o rzeczywistej odpowiedzialności za budowę kamiennego muru świątyni słońca znajdującego się w Puma Punku lub Ollantaytambo.

Puma punku znajduje się bardzo blisko głównego miasta Tiwanaku. Jego enigmatyczne i charakterystyczne kamienne bloki z koronkami, do których wjeżdżały zamki z brązu o swoistym kształcie “T”, a także miedziane pierścienie i zszywki używane do ich łączenia, pozostawiają wiele niewiadomych.

Puma punku ¿construido por una civilización extraterrestre o por los incas?

Czy puma punku to konstrukcja należąca do starożytnej, pozaziemskiej cywilizacji, która była na Ziemi?
Konstrukcja ta posiada tak doskonałą technikę konstrukcyjną, tak wyewolucjonowaną, tak wyrafinowaną, że przeczy logice, ponieważ w owym czasie nie istniała żadna technologia potrzebna do zbudowania tak doskonałych konstrukcji, co powoduje, że wielu odnosi ten rodzaj konstrukcji do istot należących do innych planet. Niestety, pomnik ten padł ofiarą wielu grabieży od czasów Inków, poprzez kolonię, aż po republikę, która pozostawiła go bez środków do życia.

Ekspert zwraca uwagę, że starożytne struktury Ameryki Południowej zostały zbudowane przez cywilizację pozaziemską z powodu jej starożytnych czasów.
Na konferencji prasowej popularny badacz powiedział, że “konstrukcje lub struktury, które są technologicznie wyrafinowane, takie jak milimetrowe nacięcia kamieni znalezionych w Puma Punku czy ściana tempo del Sol, pochodzą z czasów znacznie starszych niż Inkowie czy Ajmary i przez to nie mówię o tych kulturach jako o czymś negatywnym, były i nadal są wspaniałe”.

Puma punku ¿construido por una civilización extraterrestre o por los incas?

Brien Foerster wskazuje, że punkowa puma pochodzi z 10.000 lat.
Zwrócił również uwagę, że “najstarsze części Pumy Punku mają ponad 10.000 lat, twierdzi, że zostały one wykonane na długo przed końcem ostatniego zlodowacenia. Struktury te nie mogły być zaprojektowane przez Inków czy Ayamrów, są one wspomnieniem bardzo starożytnej kultury, która wyginęła lub niektórych istot, które opuściły naszą planetę. W przypadku Pumy Punku, po jej wybudowaniu, zostały one znalezione, następnie zamieszkałe przez Aymarę, a w niektórych przypadkach zbudowane na nich”.

Czy starożytni Inkowie mieli jakiś związek z Sumerami?
Duża liczba uczonych, na czele z Erlandem Nordenskiolem, twierdzi, że wszystkie tego typu technologie metalurgiczne pochodzą z Europy, duża liczba badanych narzędzi, Mieli uchwyty wzorowane na głowie “Ninti” sumeryjskiej bogini z bliźniaczymi pępowinami, które miały symbol tego, który byłby również “panią kopalni synajskiej”. Jeśli do tego wszystkiego dodamy tajemnicze odkrycie monolitu z sumeryjskimi napisami, ekspert archeolog oświadczył, że “mamy do czynienia z tajemnicą, która do tej pory nie mogła być ujawniona”.

Jakby wszystkie te typy połączeń z Inkami i Sumerami nie były wystarczające, istnieje duże podobieństwo między Aymarami i Sumerami. Fuente magna, małe kamienne naczynie znalezione w jeziorze Titicaca w Boliwii, przedstawia na zewnątrz postać zoomorficzną wyraźnie wyrytą przez tiaahuanacoides.

zrodlo https://misterio.tv/

NAJNOWSZE WPISY