NASA ma nadzieję znaleźć życie pozaziemskie dzięki badaniu Exoplanet.#planety

Mision Tess Nasa Exoplanetas Extraterrestre Espacio Universo

Misja NASA TESS ma na celu odnalezienie życia pozaziemskiego na Egzoplanetach.
Celem misji będzie wykrycie planet skalistych lub planet z oceanami na ich powierzchni, krążących wokół gwiazdy, w tym samym modelu co nasz układ słoneczny. Satelita zostanie wkrótce wprowadzony na orbitę przez rakietę Tesla Falcon 9.

Start odbędzie się z bazy Kennedy Aerospace Base (Floryda, USA), natomiast start zaplanowany jest na 16 kwietnia do czerwca tego roku, około 60 dni. Koszt tej misji wynosi około 337 milionów dolarów, według amerykańskiej Narodowej Agencji Kosmicznej.

Projekt TESS opiera się na pracach swojego poprzednika, Kosmicznego Teleskopu Kepler, który wszedł na orbitę w 2009 roku, a w 2013 roku stracił moduł pozycjonowania.

Oko na niebie do skanowania gwiazd i egzoplanet
Podobnie jak jej starszy brat Kepler, TESS będzie miała za zadanie skanować niebo w poszukiwaniu planet wokół gwiazd w innych systemach.

To właśnie Kosmiczny Teleskop Kepler odkrył większość z 3,500 znanych planet poza Układem Słonecznym, które zostały zidentyfikowane w ciągu ostatnich dwóch dekad przez astrofizycznych badaczy.

Satelita TESS zostanie wyposażony w cztery specjalne kamery, które pozwolą mu na zbadanie około 200 000 gwiazd znajdujących się najbliżej Słońca i zidentyfikowanie wszelkich planet, które się wokół niego poruszają. Stosowaną metodą będzie fotometria przelotowa. Polega ona na wykrywaniu redukcji światła emitowanego przez gwiazdę, świadczącej o przejściu planety znajdującej się przed nią.

W poszukiwaniu czerwonych karłów
To mniejsze i bardziej aktywne gwiazdy niż nasze Słońce. Bardziej prawdopodobne jest, że znajdą się w centrum formacji potencjalnie interesujących planet, które mogą być portem życia.

Z drugiej strony, dzięki swoim rozmiarom, odróżnienie lekkiego upadku z powodu planety przechodzącej przed czerwonym karłem jest łatwiejsze w porównaniu z tym, co dzieje się z masywniejszą gwiazdą.

Dzięki tej nowej misji NASA ma nadzieję podwoić lub nawet potroić liczbę znanych planet skalistych w stosunku do wielkości Ziemi.

wiecej tutaj .https://vk.com/club190035190 mozna logowac sie za pomoca fb

zrodlo https://misterio.tv/

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts