Komunikować się z kosmitami? SETI działa w języku roboczym, aby to osiągnąć #ufox

Comunicarnos Con Extraterrestres Científicos De Seti Trabajan En Un Lenguaje Para Lograrl 1

Naukowcy SETI proponują, aby język używany przez Obcych nie różnił się tak bardzo od języka Ziemi, uniwersalne elementy, takie jak fizyka i jej prawa, mogłyby pomóc rozszyfrować język Obcych.

Ziemski język może mieć podobieństwa do pozaziemskiego Naukowcy SETI twierdzą, że
Zdecydowana większość, a raczej wszystkie języki planety Ziemia zawierają tę samą oryginalną uniwersalną gramatykę, dlatego można przypuszczać, że ten podział w obrębie Ziemi może zostać rozszerzony na języki spoza planety. Były to niektóre z refleksji przedstawionych przez Noama Chomsky’ego wraz z innymi specjalistami SETI pracującymi nad tym projektem.

Z drugiej strony Bridget Samuels i Jeffrey Punske, amerykańscy lingwiści zaangażowani w projekt, argumentowali, że niektóre elementy naukowe, takie jak prawa fizyki, mogą pomóc w dostaniu się do wnętrza języka obcego i osiągnięciu jego zrozumienia.

Wyjaśniając, że istnieje bardzo niewiele sposobów na uzyskanie sygnału, zwłaszcza na duże odległości, racjonalne byłoby uznanie, że język obcych może opierać się “na konstrukcji możliwych do połączenia fragmentów, z którymi mogą oni projektować bardziej skomplikowane znaczenia” – stwierdzili specjaliści. Komunikacja z obcymi? SETI pracuje nad językiem, aby to osiągnąć.

¿Comunicarnos con extraterrestres? SETI trabaja lenguaje para lograrlo

Jak odbywałaby się zrozumiała komunikacja?
Naukowcy na całym świecie badają, jaki rodzaj przekazu byłby najłatwiejszy do zrozumienia dla ludzi pozaziemskich. Tymczasem przedstawiona zostaje hipoteza o istnieniu gramatyki uniwersalnej, zmieniająca całą panoramę tematu.

Douglas Vakoch, prezes programu SETI “Przesłania do inteligentnych istot pozaziemskich”, podkreślił: “To fundamentalna zmiana dla naukowców z SETI, którzy wyśmiewali ideę tworzenia komunikatów inspirowanych przez języki naturalne jako komunikację międzygwiezdną”, ponieważ wcześniej próbowali kodować komunikaty tylko zgodnie z prawami matematyki i fizyki, a nie językowo.

¿Comunicarnos con extraterrestres? SETI trabaja lenguaje para lograrlo

Komunikujesz się z istotami pozaziemskimi? SETI działa w języku roboczym, aby to osiągnąć

Czy kiedykolwiek będzie można komunikować się z kosmitami?
Przede wszystkim, aby wysłać wiadomość do kosmosu, konieczne jest, aby wiadomość ta miała solidną treść i aby sama się do niej odnosiła.

Prawdopodobnie z powodu opóźnienia w nadawaniu, a także w odbiorze, musi być inny fakt, że został on przedstawiony ludziom, którzy nie są w stanie pokazać tym, którzy są wysyłani, dlatego konieczne jest, aby naukowcy oprócz wysłania wiadomości, również wysłali instrukcje do dekodowania tej wiadomości i aby mogła ona być odczytana w sposób racjonalny przez tych, którzy ją otrzymują.

Oznacza to, że zamiast próbować dowiedzieć się, w jaki sposób projekt języka obcej rasy może wpłynąć na ich światopogląd (założenie, że przybycie jest podtrzymywane, znane jako relatywizm językowy) i zaprojektować komunikat, który od tego się zaczyna, grupy astrolojęzyków wolą odwrotnie niż ta bliskość.

Komunikujesz się z istotami pozaziemskimi? SETI działa w języku roboczym, aby to osiągnąć

Zdecydowana większość naukowców decyduje się na prowadzenie badań w języku opartym na naukach fizycznych i matematycznych, ponieważ można założyć, że zaawansowana technologicznie cywilizacja otrzymująca te przekazy byłaby zaznajomiona i opanowała te nauki

Przywołując pierwszy język stworzony do komunikacji z istotami pozaziemskimi, zwany LINCOS, którego projekt jest dziełem matematycznego naukowca holenderskiego pochodzenia Hansa Freudenthala.

Z LINCOS można było komunikować się na różne tematy, takie jak natura czasu do miłości, zasady, na których opierał się ten język były całkowicie matematyczne.

¿Comunicarnos con extraterrestres? SETI trabaja lenguaje para lograrlo

Po tym, inny uczony holenderskiego pochodzenia Alexander Ollongren, zaprojektował część II LINCOS na rok 2013, w tego typu języku pozwolono mu na traktowanie idei podobnych do poprzedniej, ale opartych na języku obliczeń lambda i na logice symbolicznej. W tych dwóch typach język kosmosu jest indywidualistyczny, a jego podstawy opierają się na uniwersalnych zasadach logiki i matematyki.

Nie można jednak zapewnić, że pozaziemska cywilizacja jest w stanie to zrozumieć.

wiecej tutaj .https://vk.com/club190035190 mozna logowac sie za pomoca fb

zrodlo https://misterio.tv/

portal zastrzega sobie aby zminiac tresc artykulu

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts