Plagi, które spadły na starożytny Egipt. Kara pozaziemska ? #historiarodowa

W drugim tysiącleciu p.n.e. doszło do serii katastrof, które poważnie dotknęły cywilizację Starożytnego Egiptu. Znalezione zapisy, zarówno biblijne jak i talmudyczne, wymieniają je jako plagi Egiptu. Według tych tekstów, plagi zostały zesłane, aby ukarać faraona i jego poddanych za zniewolenie synów Izraela prowadzonych przez Mojżesza. Chociaż istnieją naturalne wytłumaczenia dla tych zdarzeń, istnieje jedno, które nie ma logicznego wytłumaczenia i które mogłoby potwierdzić, że bardziej niż kara Boska, mogła to być kara pozaziemska.

Plagi Egiptu. Jakie one były naprawdę?
Chociaż wielu historyków i specjalistów potrafiło podać logiczne wytłumaczenie plag, które dotknęły Egipt, dziesiąta plaga wydaje się być sztucznym wynalazkiem, ponieważ śmierci pierworodnych Egipcjan nie da się wytłumaczyć w naturalny sposób, tym bardziej, że dotknęła tylko Egipcjan, pozostawiając Hebrajczyków wolnych od niej. Wszystko wskazuje na to, że jest to bardzo potężna nadprzyrodzona siła, zdolna wybierać i zabijać z zimną krwią, pomijając niewinnych i skupiając się tylko na przeciwnikach.

Plagi, które spadły na starożytny Egipt. Pozaziemska kara?

Oprócz wyjaśnień biblijnych istnieje wiele innych, które wspominają o tym wydarzeniu, jak na przykład W. Raymond Drake, który wspomina o tym, że pierwsze plagi mogły powstać w wyniku pewnych chemicznych działań wojennych. Jeśli tak jest, to boska moc Boga powinna być rozumiana raczej jako nigdy wcześniej nie widziana technologiczna moc, a tym bardziej w tamtym czasie. Wyjaśnia to tylko, że pomimo upływu lat spekulacje i analizy tego zjawiska nadal są utajnione.

Las plagas que cayeron sobre antiguo Egipto ¿Un castigo extraterrestre?

Jak doszło do tych morderstw w starożytnym Egipcie?
Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest: Czy sam Bóg zabijał dzieci wybiórczo? Księga Wyjścia wyjaśnia, że mordercą może być ktoś lub coś, co wykonuje rozkazy Boga: “Albowiem Bóg przestanie krzywdzić Egipcjan; a gdy krew będzie widoczna na słupkach drzwi i nadprożu, Bóg przejdzie nad drzwiami i nie pozwoli, aby niszczyciel wszedł do ich domów i skrzywdził ich.

Kogo nazywasz “smiterem”? Czy jest to jakiś podmiot Boga? Anioł, jak ci, którzy skazali Sodomę i Gomorę, czy ci, którzy walczyli z tysiącami ludzi w jedną noc? Czy też jest to broń kontrolowana przez samego Boga lub jego aniołów z możliwością zabijania na odległość?

wiecej tutaj .https://vk.com/club190035190 mozna logowac sie za pomoca fb
portal zastrzega sobie aby zminiac tresc artykulu

Misterio TV – OFICIAL

NAJNOWSZE WPISY