20 sygnałów pozaziemskich odebranych w ciągu miesiąca. Jesteśmy bliscy kontaktu?

Australijski zespół badawczy, wykorzystujący teleskop ASKAP, znalazł niespotykaną dotąd liczbę małych, ale potężnych sygnałów pozaziemskich pochodzących z głębokiej przestrzeni. FRB-y (Rapid Radio Bursts) to sygnały, które trwają tylko milisekundy i pochodzą z miejsc oddalonych o tysiące lat świetlnych. Jednak naukowcy tak naprawdę nie wiedzą, co je powoduje.

20 Señales Extraterrestre Captadas En Un Mes. 1

Czy pozaziemskie sygnały są coraz silniejsze?
W ciągu jednego roku otrzymano 20 FRB-ów, prawie dwukrotnie więcej niż w 2007 r., co było jak dotąd największą liczbą. Zauważono również, że sygnały te pochodzą z “drugiej strony” wszechświata, a nie z naszego Układu Słonecznego.

20 sygnałów pozaziemskich przechwyconych w ciągu miesiąca, bliskich nawiązania kontaktu?

Wśród sygnałów przechwyconych przez ASKAP jest taki, który pochodzi ze 100 milionów lat świetlnych (najbliższy, jak dotąd), a najpotężniejszy był 10 razy większy niż te, które zostały wykryte wcześniej. Grupa specjalistów z Politechniki Swinburskiej była również w stanie rozpoznać, że żaden z tych sygnałów nie powtórzył żadnego wzorca w radioteleskopie Arecibo.

Według naukowców, regiony, w których przechwytywano sygnały, były już wcześniej badane, ale dopiero teraz można je było wykryć przez 30 dni. Po ponownym zbadaniu tego obszaru, nic nie znaleziono. Jest to całkowicie sprzeczne z tym, co jest znane, ponieważ nie jest to oczywiście to samo źródło.

Czy możemy znać pochodzenie sygnałów pozaziemskich?
Te nowe sygnały mogą być odbierane, ponieważ ASKAP patrzy na niebo za pomocą kilku 12-metrowych anten radiowych, z których wszystkie rozciągają się na obszarze 6 km2. Anteny tego teleskopu mogą być albo skierowane w jednym kierunku na raz, albo na odwrót, każda z nich może być skierowana w inne miejsce. Metoda ta jest znana jako “latające oko” i pomaga ekspertom patrzeć na znacznie większą część nieba.

Dzięki tym ostatnim ustaleniom planowane jest całkowite usprawnienie ASKAP, który posiada tylko 8 aktywnych anten analizujących obszar 100 razy większy od księżyca, ponieważ w sumie zostanie aktywowanych 28 kolejnych anten, więc oczekuje się, że zostaną uzyskane lepsze wyniki, a co za tym idzie, zostanie pobrane źródło tych dziwnych sygnałów.

Zdaniem ekspertów, po unowocześnieniu całego systemu, będą oni w stanie wykrywać sygnały z dużo większą dokładnością, rzędu jednej setnej stopnia. To mniej więcej tyle, co szerokość włosów widzianych w odległości 10 metrów, czyli tyle, by każde pęknięcie odnosiło się do galaktyki, z której pochodzi.

portal zastrzega sobie aby zminiac tresc artykulu

Misterio TV – OFICIAL

NAJNOWSZE WPISY