Koronawirus nie był transportowany na całym świecie pociągami towarowymi oznaczonymi “Covid-19”.

Asdasd
Asdasd

Fotomontaż, napis na boku wagonu, teoria rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych: jeszcze jedno oszustwo w tych czasach kryzysu

Jest jeszcze jedna fałszywa wiadomość, kolejna, że w tych dniach kryzysu Koronawirus krąży w pokojach socjalnych i czatach Whatsappa. Oszustwo” w tym przypadku związane jest ze zdjęciem, wykonanym zgodnie z przekazem, który we wrześniu 2019 roku w Stanach Zjednoczonych wszedł w wirusa: na zdjęciu pociąg towarowy, w jednym z samochodów napis “Covid-19”. “Mówią nam pogawędki, nie mówią nam, co naprawdę się wydarzyło”, czyta przesłanie, które pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i wyraźnie nawiązuje do spisku mającego na celu dobrowolne rozpowszechnienie Koronawirusa wśród ludności świata w nieokreślonych celach.

W tym przypadku “rozbieranie” fałszywych wiadomości wydaje się prawie zbyteczne: nawet gdybyśmy naprawdę stanęli w obliczu międzynarodowego spisku, jasne jest, że fantomowi spiskowcy nie napisaliby nazwy wirusa na wagonach w zasięgu wzroku. Krótko mówiąc, w tym przypadku mielibyśmy do czynienia z zdecydowanie niezdarnymi “bioterrorystami”. Jednak liczba osób, które “wzięły przynętę” i dzieliły stanowisko na zebraniach towarzyskich i czatach pokazuje, że należy sprecyzować: nie, Koronawirus nie był transportowany pociągami towarowymi na całym świecie, aby przeprowadzić spisek, który wie co.

Demistyfikacja”, w tym przypadku, jest niezwykle prosta: to wyraźnie retuszowane zdjęcie. W Stanach Zjednoczonych akronim identyfikujący pociągi towarowe składa się z czterech liter, po których następuje kilka cyfr, co być może uczyniło fotografię “wiarygodną” dla mniej uważnych oczu, ale jeśli przyjrzeć się uważnie obrazowi, można zauważyć, że napis jest poza perspektywą: kształt wagonu jest zakrzywiony, a napis spada prosto na powierzchnię.

Pierwszymi, którzy zaprzeczali tej kolejnej fałszywej informacji, byli dziennikarze z amerykańskiej strony internetowej Snopes, którzy napisali: “Co więcej, zarejestrowany transport Covid-19 jest bez znaczenia, ponieważ Covid-19 nie jest terminem oznaczającym wirusa lub inny przedmiot transportowy. Covid-19 to nazwa choroby koronaawirusowej wywoływanej przez konkretnego wirusa, a samochód oznaczony Covid-19 miałby tyle samo sensu co samochód oznaczony “cukrzycą”. Gdyby ktoś chciał podążać za wątkiem spisku mającego na celu rozprzestrzenienie się Covid-19, samochód nie byłby oznaczony jako Covid-19, ale jako nazwa wirusa “Coronavirus 2 Acute Respiratory Syndrome”, czyli SARS-CoV-2″.

Zwłaszcza w takich dniach, jak te, być może lepiej byłoby unikać rozpowszechniania i dzielenia się wiadomościami bez pewności co do ich prawdziwości, pamiętając również o obowiązkach prawnych związanych z oskarżeniem prokuratury o alarm.

zrodlo https://misterio.tv/

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts