Facebok zwieksza cenzure dla swoich uzytkownikow

Pobrane (2)
106305180 1576769188441gettyimages 159542584

Facebook zacznie ostrzegać użytkowników, jeśli spodobał im się, zareagował lub skomentował dezinformację Covid-19, którą firma usunęła. Funkcja zostanie wprowadzona w najbliższych tygodniach. Firma powiedziała, że ​​usunęła setki tysięcy fragmentów błędnych informacji na temat Covida-19, które mogą prowadzić do obrażeń fizycznych. Facebook ogłosił w czwartek, że zacznie ostrzegać użytkowników, jeśli polubili, zareagowali lub skomentowali szkodliwe posty Covid-19, które firma uznała za dezinformujące i usunięte. Ta funkcja pojawi się w najbliższych tygodniach, powiedział Facebook w poście na blogu. „Te wiadomości połączą ludzi z mitami COVID-19 obalonymi przez Światową Organizację Zdrowia, w tym z tymi, które usunęliśmy z naszej platformy, aby doprowadzić do nieuchronnej szkody fizycznej”, powiedział Guy Rosen, wiceprezes ds. Uczciwości na Facebooku, w blogu.

Po tym, jak WHO ogłosiło Covid-19 globalnym stanem zdrowia w styczniu, Facebook zaczął usuwać błędne informacje na temat epidemii ze swoich platform. Firma powiedziała w czwartek, że usunęła setki tysięcy informacji wprowadzających w błąd, które mogą prowadzić do szkód fizycznych, takich jak niedokładna treść, która mówi, że dystans fizyczny jest nieskuteczny lub picie wybielacza leczy wirusa.

„Chcemy połączyć osoby, które mogły wejść w interakcję ze szkodliwymi błędnymi informacjami na temat wirusa, z prawdą z wiarygodnych źródeł, na wypadek, gdyby ponownie zobaczyły lub usłyszały te twierdzenia poza Facebookiem”, powiedział Rosen.

Facebook, który był krytykowany za rozwiązywanie problemów zdrowotnych, dokonał kilku korekt związanych z koronawirusem na swojej platformie w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Na przykład zwiększył liczbę partnerów pracujących nad sprawdzaniem faktów w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się fałszywych roszczeń. Zaczął także wyświetlać wyskakujące okienka, które zawierają linki do oficjalnych zasobów zdrowotnych na Instagramie i Facebooku, które skierowały ponad 2 miliardy ludzi do zasobów od władz ds. Zdrowia

zrodlo https://www.cnbc.com/2020/04/16/facebook-will-warn-people-who-like-or-react-to-fake-coronavirus-news.html

  • 4
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts