90 PODEJRZANYCH ZIDENTYFIKOWANYCH PODCZAS POWAŻNEJ OPERACJI INTERNETOWEJ PRZECIWKO SEKSUALNEMU WYKORZYSTYWANIU DZIECI.

W6esxfxtbivvurwe8am6 06 21b5e2ad58ef83ce5a3e43891cff595f Image

Policja doprowadziła do upadku światowego gangu zajmującego się wykorzystywaniem dzieci i mającego powiązania z ponad 40 krajami w wyniku belgijskiego dochodzenia wspieranego przez Europol. Czterech podejrzanych zostało dziś skazanych przez sąd belgijski.

Sprawa ta została wniesiona przez belgijską Federalną Policję Sądową we Flandrii Wschodniej po tym, jak podczas przeszukania znaleziono tam ponad 9 milionów zdjęć i filmów wideo przedstawiających wykorzystywanie tysięcy dzieci z całego świata.

Zdecydowana większość tych obrazów nigdy wcześniej nie była rozpowszechniana przez policję. Belgijscy detektywi, którzy byli podejrzani o produkcję własnych materiałów filmowych, utworzyli wraz z Europolem operację GARGAMEL w całej Europie i poza nią. Dane obrazowe i wideo przechwycone podczas tego dochodzenia zostały wykorzystane przez zespoły ds. identyfikacji ofiar, których gospodarzem był Europol, do identyfikacji 70 dzieci i 30 podejrzanych. Belgijskiej federalnej policji sądowej udało się zidentyfikować 60 podejrzanych (z czego 24 w Belgii) i 40 ofiar, co daje łączną liczbę 90 podejrzanych i 110 ofiar.

Kilku podejrzanych pojawiło się już w sądach w kilku innych krajach. W Australii jeden z podejrzanych został skazany na 15 lat więzienia.

Na całym świecie spodziewanych jest więcej aresztowań i ratunków, ponieważ policja w ponad 40 krajach prowadzi dochodzenia w sprawie pakietów wywiadowczych opracowanych przez Europol i informacji dostarczonych przez belgijską federalną policję sądową.

Zrodlo https://www.europol.europa.eu/newsroom/news/90-suspects-identified-in-major-online-child-sexual-abuse-operation

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts