DZIWNA ZABAWA Z PAJĄKIEM

0 Black Widow Spider Isolated On White

Według doniesień w Boliwii trzech chłopców zostało zabranych do szpitala , wierzyli, że ugryzienie przez jadowitego pająka z czarnej wdowy zmieni ich w fikcyjną postać Marvela Spider-Mana

Trzej naiwni bracia zostali w szpitalu po tym, jak podobno pozwolili, by jadowity pająk czarnej Wdowy ugryzł ich w przekonaniu, że zostaną Spider-Manem.

Trio – w wieku 8, 10 i 12 lat – znalazło pająka w Chayanta w Boliwii.

Podobno wierzyli, że ugryzienie zmieni ich w hitową postać Marvela.W filmach postać Peter Parker staje się superbohaterem po ugryzieniu przez pająka.

Mówi się, że chłopcy sprowokowali pająka kijem, zanim go ugryzł.Szybko zaczęli cierpieć na objawy jadowitych ukąszeń, które mogą obejmować silny ból mięśni, skurcze brzucha, przyspieszenie akcji serca i skurcze mięśni.

Trio podobno miało wrażenie, że zamieni się w Spider-Mana (zdjęcie: Getty Images)
Trio podobno miało wrażenie, że zamieni się w Spider-Mana (zdjęcie: Getty Images)

Ich matka następnie znalazła ich płaczących i zabrała ich do ośrodka zdrowia

Chłopcy zostali następnie zabrani do szpitala w miejscowości Llallagua, ale ich stan się pogorszył, a następnie zostali przewiezieni do szpitala dziecięcego w stolicy Boliwii La Paz, gdzie cierpieli na bóle mięśni, pocenie się, gorączkę i uogólnione drżenie, zgodnie z szef Epidemiologii Ministerstwa Zdrowia Virgilio Pietro.

Bracia otrzymali surowicę za ukąszenia, a ich stan poprawił się po tym, zanim zostali zwolnieni ze szpitala pięć dni później.

Pietro, który ujawnił przypadek na konferencji prasowej koronawirusa, powiedział rodzicom, aby uważali: „dla dzieci wszystko jest prawdziwe, filmy są prawdziwe, marzenia mogą być prawdziwe, a oni (dzieci) są nadzieją naszego życia”.

Czarny pająk ma jadowity kęs (Zdjęcie: Getty Images / EyeEm)
Czarny pająk ma jadowity kęs (Zdjęcie: Getty Images / EyeEm)

Nazwa czarnej wdowy pochodzi od faktu, że samica często zabija i zjada samca po kryciu.

Zazwyczaj nie są agresywne i chociaż ich ugryzienia mogą być śmiertelne, w większości przypadków rzadko są śmiertelne dla ludzi.

Według National Geographic: „Ukąszenie tego pająka jest bardzo przerażające, ponieważ jego jad jest 15 razy silniejszy niż u grzechotnika.

„U ludzi ugryzienia powodują bóle mięśni, nudności i paraliż przepony, co może utrudniać oddychanie; jednak wbrew powszechnemu przekonaniu większość ukąszonych ludzi nie ponosi poważnych obrażeń, a tym bardziej śmierci.

„Ukąszenia mogą być jednak śmiertelne – zwykle dla małych dzieci, osób starszych lub chorych.

„Na szczęście ofiary śmiertelne zdarzają się dość rzadko; pająki nie są agresywne i gryzą tylko w samoobronie, na przykład gdy ktoś przypadkowo na nich siedzi.”

zrodlo https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/three-boys-hurt-after-letting-22082004

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts