WSZECHWIDZĄCE OKO NOWOCZESNE UŻYCIE PORWANEGO SYMBOLU

All Seeing Eye Dollar Featured

Wszechwidzące oko jest symbolem boskiej wszechwiedzy lub złowrogiego wpływu w zależności od tego, w jaki sposób jest używane. W tym drugim artykule przedstawiającym historię tego symbolu zajmiemy się jego użyciem w ciągu ostatnich 200 + lat, co przenosi ten nieskazitelny pozytywny symbol do coraz bardziej złowrogiego używania i implikacji.

Dalsze pozytywne zastosowania w ciągu ostatnich 200 lat

History Of The World Cropped 300x214 1

Odkąd napisałem pierwszą część tego artykułu, znalazłem kolejne pozytywne zastosowanie wszechwidzącego oka z początku XVII wieku. Fronton książki „Historia świata” Sir Waltera Raleigha z 1614 roku zawiera obraz oka z chwałą świecącą wokół niego, a następnie otoczony chmurą z napisem „Providentia” nad nim i okiem wychodzącym na glob. Użycie słowa Proventia wskazuje na poszanowanie dobroczynnych cech przewidywania i zrozumienia, które oko musi tu reprezentować w tym kontekście.

Masoneria – Wielka Pieczęć Ameryki

Symbol „oko w piramidę” zastosowano w projekcie rezerwowej strony Wielkiej Pieczęci Ameryki . Projekt piramidy oka w pieczęci dodał Pierre Eugene du Simitiere, który pracował jako konsultant artystyczny w pierwszym z trzech komitetów projektowych projektu, którego kulminacją było przyjęcie Wielkiej Kongresu przez Kongres w 1782 r.

Great Seal Us Design 300x233 1

Co więc oznaczał symbol „oko w piramidę” dla ojców założycieli Ameryki, z których wielu jest dobrze znanych, związanych z masonerią? Czy to tylko pożycza Oko Boga czy Oko Opatrzności od chrześcijaństwa? A może odkąd masoni zbudowali katedry, czy dali symbol chrześcijaństwu, symbolowi, którego potajemnie używali, dopóki nie został upubliczniony w 1797 r. W publikacji Thomasa Smitha Webba „ The Freemason’s Monitor” ? Czy jest to również obraz przebudzenia trzeciego oka?

Myślę, że dla nich jest to przede wszystkim symbol Boga i być może każdego, kto był mistykiem, aby obudzić trzecie oko. Wykorzystanie go wydaje się mieć dobre, zdrowe powody, które odzwierciedlają wielkie ideały wyrażone w amerykańskiej Deklaracji Niepodległości. Mieli nadzieję, że Ameryka będzie pierwszą krainą wolnych, z wszystkimi ludźmi stworzonymi na równi z pewnymi niezbywalnymi prawami, rządzonymi przez lud, dla ludu, niezależnego od Anglii i monarchii; i dla nich nowy porządek wieków z opatrznością Boga, który przewidział tę okazję i zatwierdził jej ustanowienie.

Freemasons Monitor Eye 1797 150x150 1

Kiedy Webb umieścił wszechwidzące oko w  Monitorze Wolnomularza, opisał to w następujący sposób: „I chociaż nasze myśli, słowa i czyny mogą być ukryte przed oczami człowieka, to jednak Wszechwidzące Oko, którym Słońce Księżyc i gwiazdy są posłuszne, a pod czujną opieką nawet komety dokonują swoich zadziwiających obrotów, przenikają najgłębsze zakamarki ludzkiego serca, nagradzają nas według naszych zasług. ” To pokazuje, że masoni zaczęli publicznie używać tego symbolu, aby oznaczać to samo, co w chrześcijaństwie i starożytnych kulturach.

Declaration Of The Rights Of Man And Of The Citizen In 1789 Cropped 300x196 1

 

W brzydkim 1789 r. Deklaracja Praw Człowieka i Obywatela została przyjęta przez Zgromadzenie Narodowe Francji i jest ważnym dokumentem w historii Rewolucji Francuskiej oraz w ustanawianiu praw człowieka. Istnieje szereg symboli masońskich używanych w artystycznym przedstawieniu tej deklaracji wykonanej w 1789 r. Przez  Jeana-Jacquesa-François Le Barbiera, w tym klasyczny symbol oka w piramidzie u góry, używany w pozornie pozytywny sposób.  

Jednak niektórzy interpretują użycie oka w tym kontekście jako oznakę złowrogiego wpływu bawarskich iluminatów na rewolucję francuską. Bawarscy iluminaci to tajne stowarzyszenie, które powstało w 1776 roku i zaczęło infiltrować i przyciągać członków z masonerii w Europie. Z tego powodu niektórzy uważają, że jest możliwe, że iluminaci mogli oderwać oko od masonerii dla własnych celów. Chociaż to tajne stowarzyszenie zostało oficjalnie rozwiązane przed rozpoczęciem rewolucji francuskiej, niektórzy zauważyli, że iluminaci mieli na celu obalenie wpływów monarchii i religii w Europie, co przypadkiem lub nie, rewolucja francuska pomogła osiągnąć. Rewolucja francuska również przybrała znacznie bardziej gwałtowny obrót w porównaniu z rewolucją amerykańską, przynosząc wybuch wojny i okresdespotyczna reguła zwana panowaniem terroru . Doprowadziło to niektórych do przekonania, że ​​iluminaci nadal istnieli po oficjalnym rozwiązaniu i mieli pewien wpływ na rewolucję francuską, a wszechwidzące oko pojawiło się nad deklaracją jako znak tego.

US Dollar Bill

W 1934 roku Prezydent Franklin D. Roosevelt, znany mason 32 stopnia, umieścił wszechwidzące oko Wielkiej Pieczęci na amerykańskim rachunku za jednego dolara. Zrobił to na wniosek innego masona 32 stopnia, Henry’ego Wallace’a, który był sekretarzem rolnictwa i przyszłym wiceprezydentem (1940–1944).

Us Dollar Bill Eye2 300x300 1

Rezerwa Federalna przejęła kontrolę nad amerykańską walutą od 1913 r., Więc umieszczenie wszechwidzącego symbolu oka z łacińskimi słowami „New World Order” (Novus Ordo Seclorum) i „On pobłogosławił nasz początek” (Annuit Coeptis) na banknot jednodolarowy może być przez nich używany do symbolicznego przedstawienia ich konsolidacji władzy i kontroli jako małej, elitarnej grupy oddzielonej od reszty społeczeństwa.

Od tego czasu można powiedzieć, że wszechwidzący symbol oka został odwrócony od pierwotnego świętego pochodzenia, ponieważ został użyty na rachunku dolara, kluczowym mechanizmie kontroli, zwłaszcza odkąd stał się światową walutą po II wojnie światowej.

Pozwólcie mi wydawać i kontrolować pieniądze narodu, a mnie nie obchodzi, kto tworzy prawo”. Mayer Amschel Rothschild, 1790

Nowoczesne zastosowanie

Dzisiaj użycie wszechwidzącego oka całkowicie eksplodowało w nowoczesnych mediach, sztuce, rozrywce i świecie korporacyjnym.

Logo firmy i rządu

Wszechwidzący symbol oka został użyty w logo agencji rządowych, takich jak Biuro Informacyjne DARPA – z oczywistym podtekstem nadzoru i bycia pod czujnym okiem Wielkiego Brata. Również Mi5 w Wielkiej Brytanii używa piramidy z literą i ich nazwy pojawiającą się na szczycie piramidy.

Gov Corporate Logos All Seeing Eye 1024x244 1
Istnieje również wiele innych przykładów wszechwidzących motywów oka pojawiających się w logo firmy, np. AOL, a nawet misji kosmicznych przez wojsko, np. NROL 39. Widzenie tych przedsiębiorstw za pomocą czegoś, co uważa się za mroczną symbolikę iluminatów, powoduje, że można sądzić, że te organizacje mogą być pod złowrogi wpływ.
Powyższe przykłady to tylko niewielka próbka użycia 
wszechwidzącego oka w logo firmy .

911

Istnieją dziwne wyglądy wszechwidzących oczu związanych z World Trade Center.

Nie było Oculus Mozaika na stacji metra Chambers St / WTC zainstalowanej w 1998 roku, II Memoriał 9/11, w którym linia ludzie tworzą kształt wszystko oko 

Współczesna popkultura

We współczesnej popkulturze symbol stał się wszechobecny . Wszechwidzące oczy są teraz wszędzie modne , zdjęcia promocyjne gwiazd pop, filmy, produkty kosmetyczne, a nawet bajki dla dzieci, które często zawierają tylko jedno oko. Czy odzwierciedla to rosnącą kontrolę elit nad przemysłem rozrywkowym w miarę upływu czasu?

Czy Oko Saurona w Władcy Pierścieni i triumf dobra walczącego ze złem można uznać za ostrzeżenie przed elitami i zachętę Tolkiena dla małych ludzi, aby coś z tym zrobili ?

Wydarzenia publiczne

Symbol pojawił się w niektórych dużych spektaklach oglądanych przez miliony na całym świecie, takich jak ceremonie olimpijskie w Londynie w 2012 r., Występ Madonny w 2012 roku w Superbowl, a także w dziwny sposób przed świętami sylwestrowymi 2013 w Sydney.

Olimpiada w Londynie 2012 – ceremonie otwarcia i zamknięcia

Główne światła w kształcie piramid ze światłami u góry (trochę jak symbol „oko w piramidę”) wokół stadionu, wśród wielu innych symboli, są częścią tego, co niektórzy opisali jako publiczny rytuał okultystyczny iluminatów z dużą ilością Symbolika iluminatów, np. Fajerwerki tworzące oko i słupy ognia tworzące oko. Te maskotki były nieco dziwne też.

Olympic Stadium Eye2 1024x244 1
Pierścień piramid otacza gigantyczne oko – 
Źródło obrazu

Madonna Superbowl w przerwie serialu

Podczas pokazu Madonna Superbowl w 2012 roku, który niektórzy uważają za gigantyczny rytuał iluminatów, nagle powstało oko ze świateł rzucanych na podłogę sceny w przedstawieniu pełnym mrocznych symboli.

All Seeing Eye Madonna Super Bowl 300x210 1
Wirujące światła nagle tworzą oko

Sydney Sylwester 2013

W związku z tym wydarzeniem w Sydney w gazetach i na transparentach wiszących wokół miasta wisiały dziwne dzieła promocyjne przedstawiające pojedyncze oczy na drzewach i zwierzętach, takich jak koale. Potem, u szczytu uroczystości sylwestrowych i fajerwerków, gdzie każdego roku na środku mostu Sydney Harbour w końcu ujawnia się tajny symbol, tym razem było to oko wszechwidzące ! Należy pamiętać, że jest to na tle ostatnich doniesień Snowdena o prawdziwym zakresie nadzoru, jakim objęta jest populacja świata, co spowodowało, że wiele osób zauważyło ten symbol, ale oczywiście w negatywny sposób, a niektórzy postrzegali go jako znak wpływu iluminatów / demonów .

Dlaczego to ma znaczenie, jeśli grupa wyświetla niektóre symbole publicznie?

Symbole są potężne. Ponieważ wszechwidzący symbol oka wszedł bardziej w popkulturę, szersze spekulacje na temat elity Illuminati. Teraz, kiedy ktoś widzi wszechwidzące oko, jest bardziej prawdopodobne, że będzie postrzegany jako symbol potężnej, kontrolującej, wszechwiedzącej (nadzorującej) elity, a zatem to, co kiedyś było życzliwym symbolem stwórcy strzegącego świata, teraz został porwany przez mroczny plan i zamieniony w złowrogi symbol kontroli. Wystarczy spojrzeć na złego jednookiego pająka, który kapie na przykład nad słynną ikoną portu w Sydney.

Czy ten pokaz mrocznej symboliki w popkulturze jest formą programowania predykcyjnego, aby przyzwyczaić masy (szczególnie młodych ludzi) do zobaczenia tych odwróconych symboli i zaakceptowania ich oraz uwarunkowania ich na coś w przyszłości?

Wniosek

Jak widzieliśmy w tym artykule, wszechwidzące oko było przez tysiące lat symbolem światła, ochrony przed złem i życzliwego Boga strzegącego stworzenia.

Eye Triangle Meditation4 300x250 1

Może także symbolizować własną wewnętrzną boską iskrę i wgląd duchowy. Warto zauważyć, że gdy osoba jest w pozycji medytacji siedzącej, ciało tworzy swego rodzaju trójkąt z czakrą trzeciego oka w pobliżu wierzchołka. Kiedy ktoś medytuje, ucisza dualistyczny umysł i osiąga pokojowy stan jedności lub „jednookich”, jak można by powiedzieć, i zyskuje duchowy wgląd.

Z biegiem czasu ten symbol został jednak zepsuty i zastąpiony przez coś przeciwnego: zła moc i kontrola, obserwowanie starszego brata, elita 1% oddzielona od większości ludzkości na szczycie piramidy.

Uważam, że musimy wypowiadać się i bronić naszych wolności przed mrocznymi planami w grze, w tym zabrać symbole pozytywnej duchowości z ciemności, która ich niszczy, i użyć ich ponownie w odpowiednim kontekście.

zrodlo https://consciousreporter.com/cultural-conditioning/corruption-sacred-symbols-all-seeing-eye-part-2/

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts