PROSZE PROSZE NIE MOGĘ ODDYCHAĆ : MĘZDZYZNA UMIERA PO ZATRZYMANIU PRZEZ POLICJE W MINNEAPOLIS ,DOCHODZENIE FBI

Krótko po godzinie 20, policjanci odpowiedzieli na 3700 blok Chicago Avenue South, informując o trwających fałszerstwach, zgodnie z komunikatem prasowym Departamentu Policji w Minneapolis. Na miejscu znaleźli mężczyznę po czterdziestce, który według policji wydawał się być „pod wpływem”, siedząc w samochodzie. Oficerowie kazali mu wysiąść z samochodu, a kiedy to zrobił, policja powiedziała, że ​​zaczął opierać się reagującym oficerom. Policja powiedziała, że ​​policjanci byli w stanie wciągnąć mężczyznę w kajdanki i zauważyła, że ​​mężczyzna „wydawał się cierpieć z powodu problemów medycznych”. 

Wideo zrobione przez przypadkowego świadka pokazuje jednego z oficerów trzymających mężczyznę na ziemi, przyciskających kolano do szyi mężczyzny, gdy mężczyzna powtarza, że ​​nie może oddychać. 

Mężczyzna umiera po zatrzymaniu przez policję w Minneapolis

Ostrzeżenie Niepokojące wideo: FBI przyłączyło się do śledztwa po śmierci mężczyzny po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy policji w Minneapolis.

„Proszę” – mówi Floyd. „Proszę, proszę, nie mogę oddychać”. 

Trwa przez kilka minut, a osoby postronne błagają oficerów, by wypuścili mężczyznę. Floyd ostatecznie traci przytomność, w którym to momencie obserwatorzy zaczynają wzywać oficerów, aby sprawdzili jego puls. Jednak oficer nadal trzyma kolano z tyłu szyi, aż przyjeżdża karetka pogotowia. 

Floyd został przetransportowany do centrum medycznego hrabstwa Hennepin, gdzie zmarł. Według Hennepin County Medical Examiner Floyd został uznany za zmarłego o 21:25. Jego przyczyna śmierci nie została jeszcze ustalona w oczekiwaniu na śledztwo. 

PODJĘTE DZIAŁANIA

W odpowiedzi na incydent rodzina Floyda zatrzymała prokuratora Benjamina Crumpa.

Czterech oficerów zaangażowanych w śmierć Floyda zostało zwolnionych , szef policji w Minneapolis, Medaria Arradondo, ogłosił we wtorek po południu, po pierwotnym oświadczeniu, że zostali zwolnieni ze służby. FOX 9 potwierdził, że Derek Chauvin i Tou Thao są dwoma oficerami, którzy zostali zwolnieni. 

Biuro Spraw Kryminalnych w Minnesocie i FBI w Minneapolis prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Oficerowie nosili kamery ciała, które były włączone i aktywowane. Ustalenia z dochodzenia zostaną przedstawione do przeglądu do prokuratora okręgowego w Hennepin. BCA prosi każdego, kto przechwycił wideo lub był świadkiem incydentu, aby skontaktował się z nimi pod numerem 651-793-7000.

Szef policji w Minneapolis, Medaria Arradondo, powiedział, że policja przeprowadzi również wewnętrzne dochodzenie w sprawie użycia siły przez oficerów w tym incydencie. 

4 funkcjonariuszy z Minneapolis zwolniono po śmierci George’a Floyda w areszcie policyjnym

Czterech funkcjonariuszy policji w Minneapolis zostało zwolnionych w związku ze śmiercią George’a Floyda po tym, jak ukazało się wideo pokazujące policjanta klęczącego na szyi Floyda, gdy Floyd powtarza, że ​​nie mógł oddychać.

ŚWIADEK, PRZYJACIELE MÓWIĄ

Darnella Frazier, obserwatorka, która nakręciła wideo, powiedziała Storyful, że idzie do sklepów, kiedy zobaczyła, jak funkcjonariusze powstrzymują mężczyznę. Powiedziała, że ​​płacze i narzeka na to, że nie może oddychać, więc wyjęła telefon i zaczęła nagrywać. 

„Kobieta, która twierdziła, że ​​jest strażakiem, zażądała od nich sprawdzenia jego pulsu, a oni całkowicie ją zignorowali i byli wobec niej bardzo nieuprzejmi” – powiedział Frazier. „W końcu przestał mówić i umilkł. Wtedy wyglądał na martwego. Wyglądało to tak, jakby zabrakło mu czasu i energii, i w końcu powoli umierał. Widziałem, jak policja jest agresywna, ale nigdy nie zabijaj nikogo przede mną. ”

Tymczasem rodzina Floyda podzieliła się swoją historią z FOX 9 w poniedziałek wieczorem, mówiąc „był wszystkim ulubiony”.

Rodzina pamięta George’a Floyda po śmiertelnym incydencie z udziałem policji w Minneapolis

Rodzina pamięta George’a Floyda po jego śmierci w poniedziałkowej nocy w areszcie policyjnym w Minneapolis.

Para, która zatrudniała Floyda w Conga Latin Bistro, powiedziała, że ​​tubylec z Houston pracował dla bezpieczeństwa, pomagał przy barze i „dogadywał się ze wszystkimi”.

Para, która zatrudniła George’a Floyda, opłakuje jego śmierć na początku dochodzenia

Para, która zatrudniła George’a Floyda, opłakuje jego śmierć, gdy urzędnicy prowadzą dochodzenie w sprawie śmiertelnego incydentu z udziałem funkcjonariuszy policji w Minneapolis.

BURMISTRZ: ŚMIERĆ FLOYDA „CAŁKOWICIE I UTTERLY MESSED UP”

Burmistrz Minneapolis Jacob Frey i szef Arradondo odnieśli się do tego incydentu na konferencji prasowej we wtorek rano. Burmistrz wyglądał na wyraźnie zdenerwowanego tym, co zobaczył w filmie przechodniów, nazywając to zdarzenie „całkowicie i całkowicie pomieszanym”. 

„Przez pięć minut obserwowaliśmy, jak biały oficer wciska kolano w szyję czarnego mężczyzny. Przez pięć minut – powiedziała Frey. „Kiedy słyszysz, jak ktoś woła o pomoc, powinieneś pomóc. Ten oficer poniósł porażkę w najbardziej podstawowym ludzkim sensie. ” 

Burmistrz Jacob Frey reaguje na śmierć człowieka w areszcie policyjnym w Minneapolis

Burmistrz Minneapolis, Jacob Frey, był wyraźnie zdenerwowany po obejrzeniu przez przypadek filmu wideo z incydentu, w którym mężczyzna zmarł w areszcie policyjnym w poniedziałek wieczorem.

„Cokolwiek ujawni śledztwo, nie zmienia to prostej prawdy, że powinien być z nami” – powiedział Frey. 

ZGROMADZENIE PROTESTORÓW W TRZECIE ZASADY

Członkowie społeczności zaczęli protestować we wtorek wieczorem na skrzyżowaniu 38th Street i Chicago Avenue South, a ostatecznie dotarli do trzeciego posterunku.

W miarę upływu nocy protesty stały się bardziej niestabilne , z doniesieniami o kamieniach rzuconych na oddziały policji i okna. Ludzie również malowali natryskowo oddziały i budynek. Gdy tłum pozostał na miejscu, funkcjonariusze rozłożyli łzy i gumowe pociski.

Protestujący rzucają kamieniami, niszczą pojazdy policyjne w Minneapolis podczas protestu w 3. dzielnicy

Podczas protestu, który trwał do późna w nocy, protestujących rzucano kamieniami przez okna trzeciego posterunku i uszkadzano samochody policji z Minneapolis.

Frey powiedział, że popiera prawo protestujących do wysłuchania ich głosów, ale w trakcie pandemii COVID-19 wezwał wszystkich do bezpiecznego działania poprzez ćwiczenie dystansu fizycznego i noszenie maski.

Gaz łzawiący użyty podczas protestu po śmierci George’a Floyda

Oficerowie używali gazu łzawiącego, aby rozproszyć tłum protestujących po śmierci George’a Floyda. Film dzięki uprzejmości: @hashimfrmwano

LOKALNE, LIDERZY PAŃSTWA REAGUJĄ 

Przywódcy lokalni i stanowi reagują na śmierć Floyda, domagając się odpowiedzi i wzywając do sprawiedliwości. 

Burmistrz Minneapolis, szef policji, odpowiada na śmierć George’a Floyda

Przywódcy miasta Minneapolis zareagowali na śmierć George’a Floyda w areszcie policyjnym.

„Film przedstawiający policjanta z Minneapolis zabijającego bezbronnego mężczyznę w kajdankach jest jednym z najbardziej nikczemnych i bolesnych obrazów, jakie kiedykolwiek widziałem” – powiedział w oświadczeniu święty burmistrz Melvin Carter  . „Oficer, który stał na straży, jest równie odpowiedzialny jak jego partner; obaj muszą być w pełni odpowiedzialni. To musi się teraz skończyć.” 

Gubernator Tim Walz odpowiedział na Twitterze , pisząc: „Brak ludzkości w tym niepokojącym filmie jest obrzydliwy. Otrzymamy odpowiedzi i będziemy szukać sprawiedliwości”. 

Minneapolis officers fired after man pinned by neck dies

‘I CAN’T BREATHE’: Four police officers have been fired after a 10-minute video captured a Minneapolis officer with his knee on the neck of George Floyd, an unarmed black man in handcuffs who became unresponsive and later died. Alex Perez reports. https://abcn.ws/3elWoTt

Opublikowany przez ABC World News Tonight with David Muir Wtorek, 26 maja 2020

Senator USA Amy Klobuchar opisała to wydarzenie jako „przerażające i wyniszczające jelita”. Kilku prawodawców – w tym senator Klobuchar –  napisało list do prokuratora USA Erica MacDonald i prokuratora okręgowego Hennepin Mike Freeman, wzywając do dokładnego śledztwa. 

Protesters #Minneapolis

#NEW WHOA!!! 🔥🔥🔥MUST WATCH!!! #Minneapolis #Portesters #GeorgeFloyd

Opublikowany przez Christinę Aguayo News Wtorek, 26 maja 2020

Wykorzystanie ekspertów ds. Siły: wideo George’a Floyda „jak lista kontrolna rzeczy zrobionych nieprawidłowo”

MINNEAPOLIS (FOX 9) – Nawet krajowi eksperci od użycia siły przez policję walczyli ze słowami, aby opisać wideo oficera policji w Minneapolis z kolanem na szyi George’a Floyda. 

“Przerażający. Niepotrzebne. Całkowicie można tego uniknąć ”- powiedział Seth Stoughton, profesor na University of South Carolina Law School i autor książki  Evaluating Police Uses of Force .

Eksperci od użycia siły twierdzą, że śmierć George’a Floyda jest jednym z najgorszych, jakie widzieli

Eksperci od użycia siły twierdzą, że działania policjantów prowadzące do śmierci George’a Floyda są jednymi z najgorszych, jakie widzieli.

„To bardzo rażące” – powiedział Tim Williams, były detektyw policji z Los Angeles i autor książki „Głębokie nurkowanie: analiza ekspercka postępowania policyjnego, użycia siły i niewłaściwych wyroków skazujących” . „To nie musiało się stać”.

Christine Cole, dyrektor Crime & Justice Institute w Bostonie, think tanku zajmującym się reformą wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, powiedziała, że ​​niepokoi ją również zachowanie trzech innych oficerów na miejscu zdarzenia.  

„Oczywiście, ci oficerowie wydają się działać z bezdusznym lekceważeniem ludzi w niebezpieczeństwie”, powiedział Cole. 

I chociaż to, co wydarzyło się przed 10-minutowym filmem, nie jest jasne, wszyscy trzej eksperci stwierdzili, że nie jest to tylko jedna pomyłka, ale szereg błędów, które się na sobie opierały, najwyraźniej prowadząc do śmierci George’a Floyda.  

„To jak lista kontrolna rzeczy zrobionych niepoprawnie” – powiedział Stoughton. 

Film zaczyna się, gdy policjant z Minneapolis, Derek Chauvin, wbija kolano w szyję Floyda . Floyd jest zakuty w kajdanki i wielokrotnie słyszy krzyki: „Nie mogę oddychać!”

Stoughton, który jest byłym funkcjonariuszem policji, powiedział, że jest to technika, której nie znajdziesz w żadnym aktualnym podręczniku szkoleniowym i powinna być stosowana tylko przez krótki czas, dopóki podejrzany nie zostanie umieszczony w kajdankach. 

Zamiast tego kolano należy umieścić na ramieniu podejrzanego, wywierając nacisk na górną część pleców.  

„Źle stosuje coś, czego się nauczył, lub robi coś, czego nigdy nie nauczono” – powiedział Stoughton.  

Ucisk na szyję może spowodować uduszenie, stan znany jako „uduszenie pozycyjne” lub „uduszenie kompresyjne”.   

Hennepin County Medical Examiner nie ogłosił przyczyny śmierci Floyda, ale informacja prasowa pokazuje, że zmarł w Hennepin County Medical Center o godzinie 9:25, około godziny po incydencie.   

Williams, który często jest konsultantem w sprawach dotyczących przemocy, powiedział, że był to jeden z najgorszych przypadków, jakie widział od ponad 40 lat w zakresie egzekwowania prawa. Najbardziej niepokojące jest to, że kolano funkcjonariusza Chauvina pozostaje na szyi Floyda, nawet po tym, jak wydawało się, że stracił przytomność przez prawie cztery minuty.   

„Nawet po tym, jak nie zareagował, kolano wciąż tam było, według mnie, co jest szczytem rażącego”, powiedział Williams. 

Stoughton się zgodził. „Nie wiem, czy kiedykolwiek widziałem, jak oficer utrzymuje pozycję przez cztery minuty po tym, jak stracił przytomność. To zadziwiające. ”

Nikt nie wydaje się sprawdzać pulsu Floyda, dopóki nie pojawią się ratownicy medyczni. 

Cole powiedział, że do oceny użycia siły zasadniczo stosuje się trzy kryteria: czy jest ona proporcjonalna? Czy to konieczne? I czy jest to obiektywnie uzasadnione?

„Niepokój przechodniów sugeruje, że nie jest obiektywnie uzasadniony na podstawie tego, co widzą”, powiedział Cole.  

Można usłyszeć świadków błagających oficera o zdjęcie kolana z szyi Floyda. Wszyscy eksperci twierdzili, że trzej inni oficerowie na miejscu mieli obowiązek interweniować. Zamiast tego, powiedział Cole, wydają się nieświadomi tego, co się dzieje.

„To było prawie jak:„ Jeśli się do tego nie cofnę, nie będzie problemu ”.

Wszyscy trzej eksperci stwierdzili, że brak interwencji innych oficerów mógłby mówić o szerszych kwestiach związanych z kulturą w Departamencie Policji w Minneapolis.

Specjaliści widzą klatka po klatce wiele rzeczy, które poszły źle, i ani jednej rzeczy nie zrobiono dobrze.  

zamieszki liudzi

IT IS NOW WAR ZONE, LIVE BULLETS, TEARGAS Minneapolis Getting aggressive #JusticeforFloyd #BlacklivesMatter

IT IS NOW WAR ZONE, LIVE BULLETS, TEARGASMinneapolis Getting aggressive#JusticeforFloyd#BlacklivesMatter

Opublikowany przez World's Awesome Bobiwine Środa, 27 maja 2020

ZRODLO https://www.fox9.com/news/please-please-i-cant-breathe-man-dies-after-being-detained-by-minneapolis-police-fbi-investigating

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related posts